Trwa ładowanie...

Mandat za spacer z psem. Będzie słono kosztować

Avatar placeholder
08.04.2021 14:49
Mandat za spacer z psem od 10 kwietnia
Mandat za spacer z psem od 10 kwietnia (123rf)

Mandat za spacer z psem? I to dosyć wysoki. Zgodnie z rozporządzenie, które wchodzi w życie 10 kwietnia, za niedopilnowanie zwierzęcia grozi mandat od 250 do 500 złotych.

spis treści

1. Mandat za spacer

Według rozporządzenia z 26 marca 2021 roku właściciel psa za jego niedopilnowanie, może być ukarany mandatem od 250 do 500 złotych. Rozporządzenie dotyczy znęcania się nad zwierzętami, przewożenia transportem publicznym bez odpowiednich i trzymania na podwórku bez zabezpieczenia.

Rozporządzenie będzie obowiązywać od soboty 10 kwietnia, reguluje też wysokość grzywien za wykroczenia, które mogą popełnić właściciele, zarządzający posesjami i przewoźnicy.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Jeżeli właściciel psa wyjdzie z nim na spacer w miejscu publicznym, a zwierzę będzie biegało bez smyczy, to może się to skończyć karą w wysokości 250 złotych. Jeżeli pies, będący na spacerze nawet potencjalnie stwarza zagrożenie zdrowia lub życia dla innych, nie posiada smyczy i kagańca, to kara pieniężna może być dwukrotnie wyższa.

2. Wysokość mandatu

Ta zasada tyczy się szczególnie ras uznawanych powszechnie za agresywne i niebezpieczne oraz miejsc, gdzie występują duże skupiska ludzi, np. place zabaw czy parki. Należy pamiętać, że nawet jeśli nasz pies jest przyjaźnie nastawiony do otoczenia, a na chwilę spuścimy go ze smyczy podczas porannego spaceru, to i tak możemy mieć problem i zostaniemy ukarani grzywną.

Zakładając swojemu psu smycz i kaganiec przed wyjściem na spacer pamiętaj również o założeniu maseczki, której brak w miejscu publicznym także może uderzyć po kieszeni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.