Trwa ładowanie...

Mandat za spacer z psem. Będzie słono kosztować

Mandat za spacer z psem? I to dosyć wysoki. Zgodnie z rozporządzenie, które wchodzi w życie 10 kwietnia, za niedopilnowanie zwierzęcia grozi mandat od 250 do 500 złotych.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Mandat za spacer

Według rozporządzenia z 26 marca 2021 roku właściciel psa za jego niedopilnowanie, może być ukarany mandatem od 250 do 500 złotych. Rozporządzenie dotyczy znęcania się nad zwierzętami, przewożenia transportem publicznym bez odpowiednich i trzymania na podwórku bez zabezpieczenia.

Rozporządzenie będzie obowiązywać od soboty 10 kwietnia, reguluje też wysokość grzywien za wykroczenia, które mogą popełnić właściciele, zarządzający posesjami i przewoźnicy.

Jeżeli właściciel psa wyjdzie z nim na spacer w miejscu publicznym, a zwierzę będzie biegało bez smyczy, to może się to skończyć karą w wysokości 250 złotych. Jeżeli pies, będący na spacerze nawet potencjalnie stwarza zagrożenie zdrowia lub życia dla innych, nie posiada smyczy i kagańca, to kara pieniężna może być dwukrotnie wyższa.

2. Wysokość mandatu

Ta zasada tyczy się szczególnie ras uznawanych powszechnie za agresywne i niebezpieczne oraz miejsc, gdzie występują duże skupiska ludzi, np. place zabaw czy parki. Należy pamiętać, że nawet jeśli nasz pies jest przyjaźnie nastawiony do otoczenia, a na chwilę spuścimy go ze smyczy podczas porannego spaceru, to i tak możemy mieć problem i zostaniemy ukarani grzywną.

Zakładając swojemu psu smycz i kaganiec przed wyjściem na spacer pamiętaj również o założeniu maseczki, której brak w miejscu publicznym także może uderzyć po kieszeni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.