Matka uratowała życie córki, okłamując lekarzy

Zdesperowana matka mieszkająca w Cardiff w Wielkiej Brytanii okłamała lekarzy, aby zapewnić córce prześwietlenie głowy, które, jak jej się wydawało, było jej bardzo potrzebne. Udawała, że jej 3-letnie dziecko upadło i uderzyło się w głowę, a następnie zwymiotowało.

Był to akt desperacji. Na przestrzeni poprzedniego roku córka często płakała z bólu. Niegdyś żwawy maluch powoli tracił zdolność do przejścia chociaż kilku kroków. Lekarze mówili, że nie ma się czym martwić.

Zobacz film: "Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?"

Amanda teraz wie, że słusznie zaufała instynktowi. Gdyby nie to, historia jej córki, która ma teraz 4 lata, mogłaby skończyć się uszkodzeniem mózgu albo znacznie gorzej. Okazało się, że ma ona guza wielkości cytryny. Tymczasem nowotwory mózgu zabijają więcej dzieci niż każdy inny rodzaj raka, co częściowo wynika z późnej diagnozy.

Dziewczynka była u czterech lekarzy i żaden z nich nie wspomniał nic o guzie mózgu, mimo że wykazywała ona podręcznikowe objawy. Dziecko nie mogło o własnych siłach wejść po schodach – musiało pomagać sobie rękami. Po kilku miesiącach zaczęło chodzić chwiejnym krokiem. W końcu matka postanowiła zabrać córkę do lekarza.

Niestety, dziewczynka cierpiała z powodu infekcji klatki piersiowej, więc lekarze poprosili, aby przyprowadzić ją, kiedy wyzdrowieje. Kolejne miesiące były coraz gorsze, a matka nadal oczekiwała na pomoc. Stan dziecka gwałtownie się pogarszał – dziewczynka zaczęła narzekać na bóle głowy i stała się wycofana.

Po roku od pojawienia się objawów rodzice postanowili zwrócić się o pomoc do pediatry prywatnie. Postawiona diagnoza zakładała problemy ze stawami, jednak nie wyjaśniała bólów głowy. Matka szukała rozwiązań w internecie, co pozwoliło jej powiązać objawy dziewczynki z guzem mózgu.

Amanda próbowała przekonać samą siebie, że jest to mało prawdopodobne. Po ponownym pogorszeniu się stanu dziecka, nie mogła już dłużej czekać bezczynnie – okłamała lekarzy, aby mieć pewność.

W tym przypadku historia ma szczęśliwe zakończenie, ale eksperci są zgodni co do tego, że należy skupić się na usprawnieniu procesu wykrywalności guzów mózgu, które wciąż diagnozowane są zbyt późno.

Komentarze (2)
~Donmiqell
~Donmiqell ponad rok temu

W tym kraju to lerze to bezmuzgie tempaki idioci bez kwalifikacji dzieckob7 razy w szpitalu przez poltora roku nie licze ile razy u jp i kuwa nikt astmy nie zdjagnozowal nie bylo kontroli ani leczenia na dodatek nie wezwano karetki kiedy dziecko ledwo oddychalo sam pobyt w szpitalu jak w krajach 3 swiata nikt nic nie wie i ciagle te same pytania co dzien nowy lekarz i ta sama sytuacja debile za ktorych system mysli a ostatnio moj lekarz mnie pyta czy nie wiem co mi jest a objawy w necie wyszukuje oczywiscie na wsxystko zloty srodek paracetamol a jak nie to antybiotyk

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Guz mózgu - objawy, diagnostyka, rodzaje, leczenie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Guz mózgu - objawy, diagnostyka, rodzaje, leczenie
Choroba Kawasaki - przyczyny, objawy, przebieg, rozpoznanie, leczenie

Zdjęcia chorego chłopca na Facebooku

Zdjęcia chorego chłopca na Facebooku

Matka, dodając fotografię przedstawiającą objawy choroby, uratowała dziecku życie. Okazało się, że chłopiec cierpi na chorobę Kawasaki.

Choroby i dolegliwości

5 zaskakujących przypadków medycznych w serialu "Dr House"

5 zaskakujących przypadków medycznych  w serialu "Dr House"

się siwe włosy u dzieci. W serialu matka dziewczynki była lekarką, która wprowadziła własne leczenie córki. Jej sposoby o włos nie uśmierciły dziecka (...) Dr House Dr House to najpopularniejszy serial medyczny ostatnich...

Marskość wątroby - przyczyny, objawy, powikłania, leczenie, profilaktyka

26-latka uwielbiała napoje energetyczne. Miała wątrobę jak u alkoholika

26-latka uwielbiała napoje energetyczne. Miała wątrobę jak u alkoholika

badań, lekarze byli przekonani, że mają do czynienia z alkoholiczką. Wątroba pani Allwood była w koszmarnym stanie, bardzo charaterystycznym dla osób (...) nadużywających alkohol. Maria Allwood była w szoku, kiedy lekarze...

Przeszczep serca

Osiągnięcia polskiej transplantologii (WIDEO)

Osiągnięcia polskiej transplantologii (WIDEO) Odtwórz wideo

Historia przeszczepów opisuje ogromny wysiłek lekarzy, który jest nieustanną walką ze śmiercią ludzi spowodowaną niewydolnością narządów (...) wewnętrznych. Lekarze już od dawnych lat zdawali sobie sprawę z ogromnych...

Onkologia

Onkolog bez skierowania (WIDEO)

Onkolog bez skierowania (WIDEO) Odtwórz wideo

Lekarz pierwszego kontaktu nie zawsze jest w stanie pomóc, jeśli objawy pacjenta sugerują nowotwór. Do onkologa w Polsce można oczywiście iść (...) bez skierowania, tak jak do lekarzy specjalistów takich jak dermatolog,...

Zasiłki dla rodziców

Matka wychowująca dziecko

Matka wychowująca dziecko

Refundacji kosztów może dokonać tylko osoba bezrobotna, samotnie wychowująca dziecko do lat 7 - jeśli spełnia określone warunki.