Trwa ładowanie...

Najczęściej występujące niedoskonałości skórne

 Agnieszka Gotówka
11.12.2017 16:21
niedoskonałości skóry
niedoskonałości skóry (123rf)

Każda kobieta chciałaby, aby jej cera była piękna i wolna od niedoskonałości. Niestety, coraz więcej pań skarży się na wypryski, podrażniania i zaczerwienienia na twarzy. Czy można skutecznie je ukryć?

Są irytujące, trudno z nimi walczyć i nawracają. Mowa o niedoskonałościach skórnych, o których słyszy się coraz więcej. Walczymy z zaskórnikami, wypryskami, rozszerzonymi porami i błyszczącą cerą. By jednak robić to skutecznie, trzeba odnaleźć przyczynę problemów, a to wcale nie jest takie proste.

Trudno wskazać jednoznacznie, co wpływa na jakość naszej skóry. Z całą pewnością nie sprzyja jej zła dieta (np. obfitująca w cukier). Nie pomaga również nakładanie makijażu zanieczyszczonymi akcesoriami oraz złej jakości kosmetyki.

Walcząc o piękną i zdrowo wyglądającą cerę, zdarza się nam ulegać namowom koleżanek lub reklam. Ufamy, że produkt, który sprawdził się u znajomej, u nas też da pozytywne efekty. Nic bardziej mylnego, a dotyczy to zwłaszcza podkładu. Ten kosmetyk zawsze musimy wybierać indywidualnie i z jak największą starannością. Dlaczego to takie ważne?

Zobacz film: "Leki biologiczne na łuszczycę"

Każda z nas ma inny odcień skóry i zmaga się z innymi problemami. Dla jednej istotne jest jedynie to, by kosmetyk ukrył wypryski, dla innej – by był jak najbardziej delikatny. Najlepszym wyborem w obu przypadkach będzie zakup produktu hipoalergicznego, który jednocześnie doskonale zmatowi skórę i ukryje pod cienką warstwą kosmetyku wszelkie niedoskonałości. Warto szukać go w aptekach, konsultując się przy okazji z kosmetologiem, który pomoże zdiagnozować problem i dobrać odpowiedni odcień podkładu.

1. Problemy, które chcemy ukryć

Zazwyczaj pod warstwą kosmetyku chcemy ukryć wypryski i blizny potrądzikowe. To jedne z najczęstszych problemów, które dotyczą nie tylko nastolatek, ale też kobiet po 30. roku życia. Za taki stan rzeczy odpowiadają zmiany hormonalne, ale też stres, a tego nam nie brakuje.

Żyjemy w nieustannym pośpiechu, często jesteśmy zdenerwowani, co dodatkowo nasila produkcję łoju. Wydzielina jest gęsta i trudno jej przedostać się całkowicie przez warstwę skóry. Zostaje więc uwięziona w przewodach łojowych, a to stwarza bakteriom doskonałe warunki do rozwoju. Powstaje stan zapalny, który uwidacznia się w postaci wyprysków.

Przyczyną zaskórników i zaczerwienienia skóry może być również niewłaściwa pielęgnacja. Jeśli niestarannie usuwamy makijaż lub stosujemy złej jakości kosmetyki, bardzo sobie szkodzimy. Zwróćmy uwagę, gdzie zlokalizowane są wypryski. Jeśli na policzkach i czole, możemy podejrzewać, że szkodzi nam fluid lub puder – ich cząsteczki blokują ujścia gruczołów łojowych. Kosmetyk należy zmienić również wówczas, gdy skóra zamiast być matowa, nadmiernie się błyszczy.

2. Podkład do zadań specjalnych

Wybierając podkład, myślimy przede wszystkim o tym, by idealnie krył wszelkie niedoskonałości. To jego najważniejsze zadanie, ale równie istotne jest to, w jaki sposób oddziałuje na naszą skórę. Dobrej jakości fluid to kosmetyk delikatny, o kremowej konsystencji, który zapewni nam naturalny wygląd bez efektu maski.

Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin, dodatkowo ją nawilżając. Tak działa podkład korygujący Vichy Dermablend. Doskonałe krycie zapewnia innowacyjna formuła kosmetyku – połączenie skoncentrowanych pigmentów, mikrocząsteczek SOFT FOCUS rozpraszających światło z nawilżającą gliceryną i naturalnymi olejkami.

Problem niedoskonałości na skórze dotyczy wielu z nas. Trudno dzisiaj o idealnie i świeżo wyglądającą cerę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków udaje się jednak najczęściej ukryć wszelkie mankamenty urody, przy okazji eksponując to, co najpiękniejsze.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze