Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Najważniejsze cechy odkurzacza dla alergika

Odkurzacz dla alergika zawsze powinien być odpowiednio dobrany
Odkurzacz dla alergika zawsze powinien być odpowiednio dobrany

Zobacz film: "Leki biologiczne na łuszczycę"

Przeciwdziałanie reakcjom alergicznym jest trudne i czasochłonne. Szkodliwe mikroby, pyłki oraz roztocza unoszą się w powietrzu, dlatego ciężko jest je wyeliminować z otoczenia. Pomóc może dokładne sprzątanie pomieszczeń, w których na co dzień przebywamy. Sporym ułatwieniem w tej kwestii są odkurzacze, które mają za zadanie zmniejszać ilość alergenów w powietrzu do minimum.

1. Zdolność zatrzymania niepożądanych elementów

Skoro urządzenia AGD mogą nam pomóc w walce z alergenami, warto sięgnąć po pewnych sprzymierzeńców. Odkurzacze odpowiednie dla alergików mogą być workowe lub bezworkowe. W przypadku odkurzaczy workowych, które określa się jako antyalergiczne, zastosowano specjalne filtry o skuteczności sięgającej niemalże 100 proc. Należy do nich np. odkurzacz UltraSilencer™ Zen Allergy, dedykowany osobom uczulonym. Jest wyposażony m.in. w antyalergiczny worek S-bag™ oraz zmywalny filtr Allergy Plus™, które zatrzymują aż 99,95% zanieczyszczeń.

Z kolei odkurzacze bezworkowe to takie, które zamiast worka mają pojemnik na zanieczyszczenia. Alergikom nie poleca się sprzętów tego typu zbierających brud „na sucho”. Idealnym rozwiązaniem będzie natomiast urządzenie z pojemnikiem i filtrem wodnym. Zanieczyszczenia są zatapiane, dzięki czemu niepożądane elementy nie wzbijają się w powietrze podczas sprzątania. Minusem tego rozwiązania jest konieczność dokładnego czyszczenia, a potem osuszania zbiornika po każdym odkurzaniu, tak aby nie rozwinęła się w nim pleśń.

2. Dodatkowe funkcje

Obecne na rynku odkurzacze przeznaczone dla alergików są wyposażane w pewne funkcje dodatkowe, które optymalizują skład powietrza, zapewniając tym samym komfort oddychania wszystkim, którzy odczuwają dolegliwości układu oddechowego. Jednym z rozwiązań jest dołączanie specjalnej szczotki skutecznie zbierającej sierść zwierząt z trudno dostępnych miejsc, na przykład puszystego dywanu. Produkowane są także szczotki, które posiadają wymienny filtr pozwalający neutralizować nieprzyjemne zapachy.

Turboszczotka do odkurzaczy umożliwia łatwe i bardzo dokładne czyszczenie dywanów i wykładzin. Regularne odsuwanie mebli i odkurzanie pozwoli na utrzymanie czystości i zapewni nam utrzymanie zdrowego domu. Doskonałym rozwiązaniem do sprzątania tego typu miejsc jest ssawka AeroPro 3w1, która może być zarówno szczotką do czyszczenia kurzu, wąską ssawką, jak i szczotką do tapicerki. Dzięki takiej konstrukcji dotarcie do zakamarków w naszym domu, nie będzie już wymagało gimnastycznych umiejętności.

Wybierając odkurzacz do domu, w którym mieszka alergik warto sprawdzić, czy upatrzony przez nas produkt jest polecany przez stowarzyszenia czy organizacje pacjenckie. Takie poświadczenie jego parametrów to gwarancja, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Odkurzacze rekomendowane przez m.in. British Allergy Foundation ma w swojej ofercie firma Electrolux. Skuteczność ich filtracji wynosi aż 99,95%, dzięki czemu alergik wreszcie może odetchnąć z ulgą!

Artykuł powstał przy współpracy z marką Electrolux

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy