Ogólnopolska kampania "Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h"

Bóle stawów to częste zjawisko wśród seniorów – aż 59% z nich doświadcza ich każdego dnia lub kilka razy w tygodniu. Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h” chcą pokazać osobom w starszym wieku, że nie są skazani dla dolegliwości bólowe. Systematyczne ćwiczenia oraz środki farmakologiczne redukują ból i poprawiają sprawność, korzystnie wpływając na samopoczucie seniorów oraz jakość ich życia.

Ból stawów utrudnia codzienne funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie mu za pomocą prostych ćwiczeń oraz leków przeciwbólowych. Sprzymierzeńcem seniorów w walce z dolegliwościami bólowymi jest autorski zestaw „12 Ćwiczeń Dla Seniora Bez Ograniczeń”, opracowany na rzecz kampanii edukacyjnej „Rozruszaj stawy z Voltaren MAX do 12h”. W ramach akcji odbywają się nieodpłatne spotkania edukacyjne z fizjoterapeutami oraz zajęcia ruchowe. Na uczestników warsztatów czekają praktyczne porady od specjalistów oraz „Poradnik o zdrowych stawach i swobodzie ruchu”. Spotkania są organizowane w wybranych miastach Polski przy współudziale Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronie: www.rozruszajstawy.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy