Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść

Połykanie nasienia - charakterystyka nasienia, bezpieczeństwo, smak nasienia

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
01.12.2023 10:38
Połykanie nasienia jest dla wielu ludzi nieodłącznym elementem seksu oralnego. Takie zachowanie jest w pełni bezpieczne, o ile partner seksualny nie jest nosicielem żadnej choroby wenerycznej.
Połykanie nasienia jest dla wielu ludzi nieodłącznym elementem seksu oralnego. Takie zachowanie jest w pełni bezpieczne, o ile partner seksualny nie jest nosicielem żadnej choroby wenerycznej. (Getty Images)

Połykanie nasienia jest dla wielu ludzi nieodłącznym elementem seksu oralnego. Takie zachowanie jest w pełni bezpieczne, o ile partner seksualny nie jest nosicielem żadnej choroby wenerycznej. W składzie nasienia zdrowego mężczyzny obecne są następujące substancje takie jak fruktoza, glukoza, cynk, chlorek czy wapń. Zarówno smak, jak i wygląd spermy, zależy w głównej mierze od stanu zdrowia i sposobu odżywiania mężczyzny. Co jeszcze warto wiedzieć o połykaniu nasienia?

spis treści

1. Charakterystyka nasienia

Nasienie (sperma) to nic innego jak płynna wydzielina, która wydostaje z wnętrza cewki moczowej mężczyzny w trakcie stosunku seksualnego lub masturbacji. Za powstawanie spermy odpowiadają nie tylko jądra, ale również najądrza, pęcherzyki nasienne, gruczoł krokowy, gruczoły opuszkowo-cewkowe.

Nasienie składa się w dziesięciu procentach z plemników. Resztę stanowią składniki takie jak woda, fruktoza, glukoza, białko, cynk, chlorek, wapń, sód, potas, magnez.

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"

Nasienie posiada galaretowatą konsystencję, a także białą, mleczną lub biało-szarą barwę. Odczyn zasadowy spermy wynosi około pH 7.2.

ZOBACZ TAKŻE:

2. Czy połykanie nasienia jest bezpieczne?

Czy połykanie nasienia jest bezpieczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Decydując się na połykanie spermy w trakcie stosunku, należy mieć pewność, że partner seksualny nie jest nosicielem choroby wenerycznej!.

W sytuacji gdy druga strona jest nosicielem choroby przenoszonej drogą płciową, należy stosować prezerwatywy. W przeciwnym razie może dojść do zakażenia infekcją bakteryjną np. rzeżączką, chlamydią, kiłą. Seks oralny bez zabezpieczenia z osobą zakażoną jest dość ryzykowny, ponieważ w trakcie wytrysku bakterie mogą przedostać się do organizmu drugiej osoby.

Połykanie nasienia jest bezpieczne wyłącznie wtedy, gdy uprawiamy seks oralny z osobą zdrową. Osoby uprawiające ten rodzaj aktywności seksualnej z partnerami zdrowymi, nie powinny obawiać się połykania spermy, ponieważ składniki, z których składa się nasienie, są bezpieczne do spożycia.

3. Jak smakuje nasienie?

Osoby, które nie praktykują seksu oralnego, niejednokrotnie pytają o to, jak smakuje nasienie. Smak, jak i wygląd spermy, zależy w głównej mierze od stanu zdrowia i sposobu, w jaki odżywia się nasz partner seksualny. Biała, płynna wydzielina może u poszczególnych mężczyzn różnić się zarówno smakiem, jak i zapachem. Jeśli mężczyzna spożywa dużo mięsa, jego sperma może smakować kwaskowato.

Sperma mężczyzn spożywających głównie owoce, takie jak ananasy, mango czy brzoskwinie może wydawać się nieco przyjemniejsza i słodka. Na smak spermy wpływają również inne czynniki takie jak:

Warto zaznaczyć, że stosowane przez mężczyzn leki mogą wpływać nie tylko na smak spermy, ale również na jakość plemników. Niektóre z nich mogą powodować problemy z płodnością (przykładem są leki stosowane w trakcie chemioterapii).

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze