Trwa ładowanie...

Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce

Kiedy ktoś zapada w śpiączkę, najbliżsi całkowicie chcą skupić się na opiece, a równocześnie muszą stawić czoła niezwykłej komplikacji swojej sytuacji życiowej. Rodziny osób w śpiączce często nie zdają sobie sprawy jakie przysługują im prawa, nie wiedzą o wsparciu, które można uzyskać. „Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce”, ma pomóc w poruszaniu się po zawiłościach polskiego systemu prawnego.

1. Niezbędnik dla pacjenta i jego rodziny

Poradnik, napisany prostym językiem tłumaczy zasady ubiegania się o odszkodowanie OC, pokazuje możliwości podejmowania decyzji za osobę pogrążoną w śpiączce, wylicza prawa pracownicze i możliwości uzyskania wsparcia finansowego przysługujące opiekunom.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Prof. Skarżyński: Wystarczy 15 minut, by NA ZAWSZE uszkodzić sobie słuch

Zobacz film: "Historia dzieci wybudzonych w Klinice Budzik"

Można się z niego dowiedzieć również, jak zorganizować zbiórkę publiczną i uzyskać wsparcie na przystosowanie pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością.

Poradnik powstał dzięki bezinteresownej pracy prawników z warszawskiej Kancelarii Radców Prawnych Mamczarek i Migdalska.

ZOBACZ TAKŻE:

Łykamy je na potęgę. Mogą uszkodzić wątrobę, wywołać krwotoki i niewydolność nerek

- Od kilku lat z podziwem obserwujemy działania Fundacji „Akogo?” - stworzenie od podstaw Kliniki Budzik, popularyzacja zagadnień związanych ze śpiączką, poszukiwania nowych rozwiązań w jej leczeniu to imponujące dokonania. W czasie rozmów z Fundacją, zrozumieliśmy, że dużym wyzwaniem dla rodzin osób w śpiączce jest mierzenie się z procedurami i brak wiedzy na temat przysługujących im praw. Co gorsza, ten brak wiedzy bywa często wykorzystywany przez ludzi nieuczciwych. Wspólnie z Fundacją zdecydowaliśmy o stworzeniu krótkiego przewodnika prawnego. Mamy nadzieję, że pomysłem zarażą się inne kancelarie i pomogą innym fundacjom stworzyć takie przewodniki – mówi radca prawny Paweł Mamczarek.

TO WARTO WIEDZIEĆ:

Po przeszczepie można żyć normalnie. Oni są tego dowodem

Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie Fundacji, stronie Kancelarii. W wersji papierowej można go kupić w sklepiku Fundacji .

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dziecko w śpiączce farmakologicznej / 123rf
Dziecko w śpiączce farmakologicznej / 123rf
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza