Trwa ładowanie...

Prawdziwy HIT wśród materacy. Dowiedz się, jak może wpłynąć na Twoje zdrowie

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

Materac to nie tylko element Twojego łóżka i sypialni - to przede wszystkim przedmiot od którego zależy to, jak będziesz funkcjonował w ciągu dnia. Mało kto wie, że dobrze dobrany, wysokiej jakości materac może również złagodzić, wyeliminować lub zapobiec niektórym problemom zdrowotnym. Z takiego właśnie działania zasłynęły materace medyczne SleepMed, które dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom podbijają serca coraz szerszego grona Polaków.

spis treści

1. Zapobiegają schorzeniom i bólom kręgosłupa

Zadaniem standardowych materacy jest przede wszystkim właściwe podparcie ciała, pozwalające na efektywny odpoczynek po całym dniu. Materace SleepMed, dzięki potwierdzonym certyfikatami medycznym właściwościom, są w stanie zapewnić nie tylko regenerację, ale i profilaktykę oraz łagodzenie dolegliwości i bólów związanych z kręgosłupem. Wykorzystana w ich budowie pianka termoelastyczna reaguje na ciepło i nacisk ciała użytkownika, dopasowując się tym samym do jego naturalnych krzywizn - oznacza to, że materac daje bardzo zindywidualizowane podparcie kręgosłupa, które pozwala również zniwelować wszelkie uciski i w efekcie łagodzi bóle pleców i karku.

Dodatkowo możliwość swobodnego regulowania twardości materacy SleepMed daje bardzo dużą swobodę jeżeli chodzi o dostosowywanie podłoża do swoich upodobań i potrzeb. Ta dotąd niespotykana w branży materacowej właściwość niweluje ryzyko wyboru niedopasowanego (za miękkiego lub za twardego) materaca, nawet jeśli zakup miał miejsce bez wcześniejszego testowania.

Możliwość regulowania twardości to zupełna nowość i gwarancja odczuwalnego komfortu
Możliwość regulowania twardości to zupełna nowość i gwarancja odczuwalnego komfortu (123RF)

2. Pobudzają krążenie i regenerują organizm

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe krążenie krwi w czasie snu. Jeśli śpimy na podłożu utrudniającym jego prawidłowe funkcjonowanie, zaburzony zostaje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek, odpowiadający za kompleksową regenerację organizmu. W efekcie w nocy często zmieniamy pozycję, drętwieją nam kończyny, a nad ranem budzimy się zmęczeni i bez energii do działania, osłabiona zostaje również nasza odporność.

Materace SleepMed zostały skonstruowane w taki sposób, by nie dopuścić do takiej sytuacji - wspomniana już pianka termoelastyczna umożliwia swobodny przepływ krwi, dzięki czemu organizm może bez przeszkód się regenerować, a my odczuwamy różnicę rano - wstajemy wypoczęci i w dobrym nastroju. Warto również zaznaczyć, że modele te sprawdzą się także w profilaktyce przeciwodleżynowej, również w przypadku osób spędzających większość czasu w łóżku.

3. Mają właściwości antyalergiczne

Właściwa higiena materaca to niezwykle ważny temat, który niestety bardzo często jest przez nas zaniedbywany - zapominamy o roztoczach, bakteriach i grzybach, które czają się wewnątrz wkładu, powodując alergie i utrudniając efektywny sen. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wybierać te materace, które zostały wyposażone w odpowiednie rozwiązania usprawniające jego wentylację i tym samym pozwalające zachować wysoką higieniczność. W materacach SleepMed zastosowano nowoczesną technologię AirForce, która pozwala osiągnąć lepsze niż dotychczas właściwości pod względem oddychania wkładu materaca, które nie dopuszczają do rozwoju szkodliwych dla zdrowia roztoczy czy bakterii. Efekty takich właściwości idzie bardzo łatwo zauważyć - użytkownicy po zmianie starego materaca przestają się skarżyć na poranny katar i kaszel czy widoczne podrażnienia skóry.

Jeszcze niedawno materace miały pełnić tylko jedną, podstawową rolę - zapewniać miejsce do snu. Dzisiaj jednak, w dobie ciągłego rozwoju, a także świadomości tego, czym grozi sen na źle dopasowanym podłożu, warto na wybór odpowiedniego materaca poświęcić nieco więcej uwagi i czasu. W końcu chodzi nie tylko o odczuwalną wygodę i komfort, ale przede wszystkim o nasze zdrowie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.