Rodziny Lipkar

W listopadzie 2016 roku rozpoczęła się trzecia edycja programu "Rodziny Lipikar”. Jego celem jest poprawa jakości życia dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry. Rekrutacja do programu odbywa się poprzez stronę www.infoatopia.pl, dedykowaną rodzinom, które na co dzień walczą z chorobą.

Program rodziny Lipikar

W listopadzie ruszyła kolejna, trzecia edycja programu społecznego marki La Roche-Posay „Rodziny Lipikar”, który jest realizowany w 11 krajach. W Polsce, w dwóch wcześniejszych edycjach, do programu zakwalifikowało się 150 rodzin.

W tym roku, spośród wszystkich zakwalifikowanych rodzin, grono jurorów – specjalistów dermatologów – wybierze dodatkowo rodziny, które wyjadą do Centrum Dermatologii Termalnej w La Roche-Posay we Francji na trzytygodniową kurację, podczas której chorymi dziećmi zajmie się sztab specjalistów.

Do programu może przystąpić każda rodzina, w której przynajmniej jedno dziecko choruje na AZS. Akcja ma na celu poprawę jakości życia dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry i pomoc ich rodzinom. Podopieczni programu otrzymują dostęp do interaktywnej platformy edukacyjnej dedykowanej atopii oraz otrzymują roczny zapas produktów gamy Lipikar. Mogą również skorzystać z konsultacji dermatologicznych on-line. Szczegóły na www.infoatopia.pl

Zgłoszenia do programu są przyjmowane poprzez stronę www.infoatopia.pl do dnia 6 grudnia br.

Centrum dermatologii termalnej w LA Roche-Posay

Centrum Termalne otwarto w 1905 roku. Od tego czasu przeprowadzono 400 000 zabiegów terapeutycznych spa. W tym czasie tysiące pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby skóry oraz ich następstwa zauważyło poprawę stanu skóry, a niedogodności związane z ich dolegliwościami znacznie się zmniejszyły dzięki unikalnym dermatologicznym właściwościom wody termalnej z La Roche-Posay.

Co roku prawie 8000 osób jest leczonych w uzdrowisku, z czego 30% to dzieci. Pacjenci korzystają z opieki, która jest zatwierdzona i opłacona przez francuskie ubezpieczenie zdrowotne, dzięki czemu La Roche-Posay jest ważnym w Europie Centrum Dermatologii Termalnej.

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna skóry o złożonej etiologii, występująca u dzieci i dorosłych, w której skóra staje się sucha i swędząca. U pacjentów z atopią przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, występują niedobory filagryny – białka skóry zapewniającego przyleganie do siebie komórek powierzchniowej warstwy skóry. Ponadto skórze brakuje lipidów naturalnie występujących na jej powierzchni, które chronią ją przed potencjalnymi alergenami. Również mikrobiom skóry jest istotnie zaburzony.

Statystyki dotyczące atopii są alarmujące. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie, głównie dzieci1. Atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji dermatologicznych2.

Codzienna pielęgnacja jest niezmiernie ważna w leczeniu dziecka z AZS. Podstawą pielęgnacji jest smarowanie skóry odpowiednimi emolientami, które pomogą przywrócić równowagę mikrobiomu oraz uzupełnić poziom lipidów w skórze.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Atopowe zapalenie skóry - choroby alergiczne, przyczyny, objawy, leczenie
Kuchnia szwajcarska

Dania kuchni szwajcarskiej

Dania kuchni szwajcarskiej

Raclette to ulubiony przysmak Szwajcarów - jest nie tylko posiłkiem, ale także okazją do spotkania rodziny i przyjaciół.

Zdrowie

Jak pomagać niepełnosprawnym?

Jak pomagać niepełnosprawnym?

Osoby niepełnosprawne nie mogą czasami wykonać najprostszych czynności. Dlatego też wymagają opieki. Jeżeli nie może się nimi zająć ktoś z rodziny, możliwe jest wynajęcie specjalnej opiekunki.

Ślub

Strach przed odpowiedzialnością

Strach przed odpowiedzialnością

Do decyzji o małżeństwie, związaniu się na całe życie z drugą osobą i założeniu rodziny trzeba dorosnąć. Kobiety są zwykle bardziej przychylne do zalegalizowania związku, mężczyznom często jest to obojętne.

Poronienie - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

Wiadomość o poronieniu

Wiadomość o poronieniu

W obliczu informacji o poronieniu niezwykle ważne jest wsparcie rodziny oraz uświadomienie sobie, że nikt nie jest winny temu, co się stało.

Zasiłki dla rodziców

Zajmowanie się dzieckiem

Zajmowanie się dzieckiem

Zasiłek opiekuńczy jest wypłacany wtedy, kiedy pracownik musi zaopiekować się chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny i nie jest w tym czasie zdolny wykonywać inne prace.