Trwa ładowanie...

Sprawdzone sposoby na zmęczone oczy

Artykuł sponsorowany

Zmęczone oczy to coraz częściej występujący problem. Zwykle jest to efekt zbyt wielu godzin spędzonych przed monitorem komputera, telewizora, zbyt małej ilości snu, przebywania w intensywnie ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach czy nieodpowiednio skorygowanej wady refrakcji.

spis treści

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

1. Czy zmęczone oczy sygnalizują chorobę?

Zmęczone oczy są zaczerwienione, łzawią, pojawia się uczucie ciała obcego pod powiekami, może wystąpić światłowstręt i pogorszenie ostrości obrazu.

Aby więc oczy pozostały zdrowe, dodawały blasku i urody, należy o nie dbać każdego dnia.

Osoby skarżące się na uczucie zmęczonych oczu, pracujące długo przed komputerem lub przebywające w ogrzewanych albo klimatyzowanych pomieszczeniach powinny stosować preparaty sztucznych łez. Jeśli jednak uczucie zmęczonych oczu nie mija, należy:

 • skonsultować się z lekarzem okulistą i sprawdzić, czy korekcja okularowa jest odpowiednia dla danej wady wzroku,
 • zadbać o prawidłowe oświetlenie w miejscu pracy, ustawić źródła światła tak, aby refleksy świetlne nie były widoczne na ekranie telewizora lub monitorze komputera,
 • robić pięciominutowe przerwy po każdej godzinie pracy przy komputerze lub piętnastominutowe przerwy po 2 godzinach pracy,
 • wysypiać się (osoba dorosła powinna spać min. 6 godzin w ciągu doby),
 • dbać o zróżnicowaną dietę bogatą w owoce i warzywa,
 • stosować odpowiednio dobrane kremy do oczu oraz kosmetyki do demakijażu.

Należy unikać:

 • jaskrawego, migającego światła,
 • zadymionych pomieszczeń,
 • silnie ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeń,
 • przewlekłego braku snu,
 • czytania w pozycji leżącej,
 • czytania tekstu pisanego zbyt małą czcionką,
 • długotrwałego wytężania wzroku,
 • przewlekłego stosowania kropli do oczu obkurczających naczynia krwionośne.

2. Jak pomóc zmęczonym oczom?

Biolan to nowoczesne krople do oczu zawierające 0,15% roztwór hialuronianu sodu, który powleka powierzchnię gałki ocznej warstwą ochronną, dzięki czemu nawilża oraz łagodzi dyskomfort spowodowany drażniącymi czynnikami takimi jak miękkie lub twarde soczewki kontaktowe, niekorzystnym wpływem czynników środowiska, np. klimatyzowane lub ogrzewane pomieszczenia, dym papierosowy, wiatr, zimno, czy też nadmiernym wytężeniem wzroku podczas wielogodzinnego czytania czy pracy przy monitorze komputera.

Krople dostępne są na rynku w postaci jednorazowych minimsów. Taka postać leku warunkuje skład pozbawiony konserwantów oraz uniemożliwia nadkażenie pozostałych dawek preparatu.

Biolan zawiera wyłącznie naturalne substancje biologiczne, a brak środków konserwujących umożliwia stosowanie preparatu przez alergików i osoby o bardzo wrażliwych oczach, a także przez osoby stosujące soczewki kontaktowe, bez ograniczeń czasowych, z indywidualnie dopasowaną częstotliwością.

Biolan jest wygodny i łatwy w aplikacji, dzięki czemu jego stosowanie jest niekłopotliwe, a doskonała tolerancja sprawia, że krople Biolan są idealną pomocą dla oczu aktywnie pracujących w każdym wieku.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. Agnieszka Barchnicka
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza