Trwa ładowanie...

Terapia w Island Dolphin Care

Island Dolphin Care to organizacja założona z myślą o dzieciach ze specyficznymi potrzebami. Program organizacji obejmuje zajęcia z delfinami, które mają na celu poprawę sprawności fizycznej dzieci oraz wzmocnienie ich pewności siebie. Terapia w wodzieoraz dodatkowe zajęcia to dla niepełnosprawnych dzieci niezapomniane doświadczenie. Jak wygląda program terapii w Island Dolphin Care?

Zobacz film: "Pierwsze objawy autyzmu"

1. Zajęcia w Island Dolphin Care

Sesja terapeutyczna w Island Dolphin Care
Sesja terapeutyczna w Island Dolphin Care [2 zdjęcia]

Podczas zajęć z delfinami dzieci doświadczają niezapomnianych przeżyć.

zobacz galerię

Terapia dla dzieci o specyficznych potrzebach jest prowadzona od marca do listopada. Program obejmuje zajęcia w wodzie i w klasie. Terapia trwa pięć dni, a jej cena wynosi 2200 dolarów. Program można przedłużyć o kolejne tygodnie, wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Zajęcia w wodzie z delfinami trwają około pół godziny i mają miejsce od poniedziałku do czwartku. Typ zajęć jest dostosowany indywidualnie do potrzeb i umiejętności dziecka. Przez cały czas dziecku towarzyszy terapeuta, zarówno w wodzie, jak i na platformie. W czasie zajęć dziecko ma bliską styczność z delfinem – w wodzie oraz na platformie. Rodzice i rodzeństwo mogą przebywać na znajdującej się blisko wody platformie, ale nie wchodzą do wody w czasie sesji terapeutycznej. Rodzeństwo może czynnie uczestniczyć w zajęciach w wodzie, ale tylko raz w tygodniu.

2. Korzyści płynące z zajęć z delfinami

Bliski kontakt z delfinem jest dla niepełnosprawnego dziecka okazją do odczucia bezwarunkowej akceptacji oraz do poprawy wiary w siebie i poczucia własnej wartości. Dziecko lepiej koncentruje się i odczuwa większe zaufanie do otoczenia. Inne niż zwykle warunki terapii mogą wpłynąć na poprawę motywacji do przezwyciężenia swoich lęków i trudności. Delfiny, które pracują z dziećmi są przeszkolone do zajęć z niepełnosprawnymi dziećmi i należy je traktować z szacunkiem.

Oprócz zajęć w wodzie odbywają się zajęcia w klasie przez około 30-40 minut od poniedziałku do czwartku. Sposób ich prowadzenia jest uwarunkowany potrzebami i możliwościami dziecka. Terapeuci biorą także pod uwagę sugestie rodziców, nauczycieli i terapeutów, którzy mają kontakt z dzieckiem na co dzień. W większości przypadków w programie zajęć w klasie znajdują się wiadomości na temat życia ssaków morskich, zwłaszcza delfinów. Dzieci malują lub lepią z gliny delfiny i wykonują inne czynności, które mają na celu ćwiczenie umiejętności grafomotorycznych oraz komunikacyjnych. Dodatkowo nabierają pewności siebie. W czasie zajęć dzieciom towarzyszą rodzice oraz terapeuta.

Raz w tygodniu, w piątek, ma miejsce naturalne pływanie. Dzieci pływają z rodzicem i innymi dziećmi biorącymi udział w programie oraz ich rodzicami. Kontakt z delfinami jest wówczas spontaniczny. Dzieci mogą obserwować naturalne zachowania zwierząt, usłyszeć ich odgłosy i zobaczyć, jak delfiny zachowują się względem siebie i ludzi. Jeśli dziecko z jakiegoś powodu nie może uczestniczyć w terapii ukierunkowanej, proponowany jest właśnie ten program.

Pierwszego lutego 2012 roku w godzinach 11:00-17:00 w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Lindego w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie z Island Dolphin Care.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.