Uśmiech uratował jej życie

U pięknej Brazylijki zdiagnozowano najbardziej agresywny z guzów mózgu. Wszystko dzięki temu, że lekarze zauważyli, iż podczas uśmiechu jej twarz jest lekko sparaliżowana.

Krzywy uśmiech

Thaline Moreira da Silva studiująca w Australii od dwóch tygodni cierpiała na nawracające migreny. Bólom towarzyszyły intensywne wymioty. 30-latka chudła w oczach. Kilka razy odwiedzała lekarzy, ale nic nie pomagało. 21 listopada obudził ją przeszywający ból. Kiedy miała wychodzić na ważny egzamin, straciła równowagę i upadła na stolik w pokoju.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Pogotowie zabrało Brazylijkę do szpitala. Dziewczyna jest bardzo optymistyczną osobą, więc nawet mimo wielkiego bólu uśmiechła sie do opiekujacych się nią medyków i właśnie ten uśmiech ja uratowął. Lekarze zauważyli bowiem u niej asymetryczne zachowanie twarzy – lewa strona była lekko sparaliżowana. To właśnie najbardziej zaniepokoiło specjalistów. Okazało się, że pacjentka ma guza mózgu – jednego z najgroźniejszych dla życia.

To jednak nie był koniec złych wiadomości. Brazylijka dowiedziała się również, że jej ubezpieczenie nie pokryje kosztów operacji i leczenia. Nie mogła wrócić do domu. Postanowiła działać.

Druga szansa

Na stronie crowdfundingowej GoFundMe w ciągu zaledwie 12 dni dzięki pomocy całkowicie obcych osób zebrała 97 tys. dolarów. Pieniędzy wystarczy na pokrycie kosztów operacji, radioterapii, chemioterapii, leków przeciwwymiotnych, a także fizjoterapii i terapii zajęciowej.

Jeśli po opłaceniu leczenia zostaną jej jeszcze jakieś środki finansowe, Brazylijka chce je przekazać na rzecz Cancer Council of Australia, aby pomóc ludziom w podobnych sytuacjach.

Thaline Moreira da Silva nie spodziewała się takiej pomocy. Jak sama przyznała, dzięki wszystkim, którzy jej pomogli, otrzymała drugą szansę na życie. Dobroć i wsparcie obcych ludzi sprawiło, że Thaline poczuła, że są jej drugą rodziną.

To również dało jej siłę. Operacja będzie skomplikowana i ryzykowna.

– Staram się nie myśleć o tym, ale mam w sobie świadomość, że mogę umrzeć. Przez większość czasu jestem pozytywna – wstaję rano i chcę walczyć. Płacz tu nie pomoże – powiedziała piękna Brazylijka.

Komentarze (31)
~pati
~pati ponad rok temu

Trzeba dobrać odpowiednią dietę,trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne posiłki a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Do tego poleciła mi znajoma świetny program o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

Odpowiedz

Pomocni lekarze

Artykuły Choroby i dolegliwości
Choroby i dolegliwości

Probiotyki

niemetabolizowanej laktozy objawia się w postaci dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Szczepy bakterii w probiotykach wytwarzają enzym (β-galaktozydaza

Choroby i dolegliwości

6 zaskakujących rzeczy, które są zaraźliwe

6 zaskakujących rzeczy, które są zaraźliwe

Emocje są zaraźliwe To zaskakujące, ale nie tylko zarazki stanowią dla nas czynnik zaraźliwy. Organizm człowieka jest równie podatny na emocje, w tym nastrój i zachowanie osób trzecich. Badania kliniczne potwierdzają, że bardzo często nie kontrolujemy...

Choroby i dolegliwości

Sprawdzone sposoby na uniknięcie chrapania

Sprawdzone sposoby na uniknięcie chrapania

Jak pozbyć się chrapania? Chrapanie to jeden z najbardziej uciążliwych nawyków. Chociaż osobie chrapiącej może wcale nie przeszkadzać (mimo to może powodować groźny bezdech senny), to bywa nieznośne dla otoczenia. Stopery w uszach czy poduszka na głowie...

Choroby i dolegliwości

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Dziwne zmiany na stopach Pierwsze symtomy choroby wcale nie muszą być związane z bólem czy osłabieniem organizmu, bo wiele groźnych schorzeń (...) paznokcia. Może to być poważny objaw raka płuc lub chorób serca. Inną przyczyną są choroby...

Choroby i dolegliwości

Kancerogenna żywność

Kancerogenna żywność

Rakotwórcze produkty Zdrowe odżywianie zmniejsza ryzyko rozwoju groźnych nowotworów. Odpowiednio skomponowana dieta chroni również przed chorobami (...) choroby. Dowiedz się czego powinieneś unikać. Żywność light Żywność...

Choroby i dolegliwości

Biurowe choroby zawodowe

Biurowe choroby zawodowe

Pracujesz w biurze? Być może cierpisz na te choroby Myśląc o ciężkiej pracy, zwykle na myśl przychodzi nam praca fizyczna. W końcu rzeczywiście (...) dolegliwości chorego budynku to różne dolegliwości...