Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Ataki antyszczepionkowców. Uderzają w punkty szczepień i medyków (WIDEO)

Antyszczepionkowcy przeszli do ofensywy. Coraz częściej atakują lekarzy oraz osoby, które zdecydowały się zaszczepić. W ostatnich dniach głośno było o ataku koronasceptyków w punkcie szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Coraz częściej słyszymy też o nagonce na samych lekarzy.

Gościem programu "Newsroom" WP był członek Rady Medycznej ds. COVID, prof. Miłosz Parczewski. Lekarz przyznał, że jest przerażony skalą problemu, jaka pojawiła się w Polsce w związku ze szczepieniami. Podczas gdy rząd stara się namawiać obywateli do przyjęcia wakcyny, antyszczepionkowcy skutecznie to utrudniają.

Niedawno zaatakowali punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckiem, często też ich groźby i hejt dotykają poszczególnych medyków, którzy namawiają do walki z COVID.

- Ja sam miałem bardzo duży atak hejtu, łącznie z atakiem na mój prywatny gabinet lekarski i z wizytą pod domem. To był atak werbalny i na granicy fizycznego - przyznaje lekarz.

Prof. Parczewski apeluje, by wyraźnie reagować na hejt i odpowiadać na ruchy antyszczepionkowe.

Czy czas na konkretny ruch rządu?

Zobacz WIDEO.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza