Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: AIDS Czytaj więcej >

Boswellia – na co działa?

Zobacz film: "Boswellia – cudowne ziele na różne dolegliwości"

Ekstrakt z boswelli od wielu lat używany jest nie tylko w celach medycznych, ale również kosmetycznych. To indyjska roślina, która swoim wyglądem przypomina rodzynki.

Nie jest popularna, a to błąd, ponieważ wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości, które wielokrotnie zostały przebadane przez środowiska naukowe.

Boswellia to cudowne ziele na różne dolegliwości, na co konkretnie pomaga? Ekstrakt z boswelli od wielu lat używany jest nie tylko w celach medycznych, ale również kosmetycznych.

To indyjska roślina, która swoim wyglądem przypomina rodzynki. Nie jest popularna, a to błąd. Wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości, które wielokrotnie zostały przebadane przez środowiska naukowe.

Tę roślinę w medycynie indyjskiej stosowano w leczeniu stanów zapalnych kości i stawów. W "Natural Medicine Journal" zostały opublikowane badania kliniczne, które potwierdziły działanie boswelli.

Brali w nim udział pacjenci cierpiący z powodu bólu lub zwyrodnienia stawów. Ostateczne wyniki wykazały, że boswellia pomaga w przypadku takich dolegliwości.

W 1997 roku wykonano badanie, które miało na celu ustalenie, czy roślina ma wpływ na choroby związane z układem wydalniczym. Udowodniono, że aż 82 procent pacjentów cierpiących na chorobę wrzodziejącego jelita grubego odczuło poprawę.

Boswellia, dzięki zawartemu w niej czystemu kwasowi AKBA, wykazuje podobne działanie jak ibuprofen, łagodzi ból i stany zapalne.

Olejki z tej rośliny i wyciągi alkoholowe z gumożywicy są przydatne w leczeniu infekcji skóry, paznokci czy skóry głowy. Dlatego świetnie sprawdza się w kosmetyce.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza