Trwa ładowanie...

Do przedramienia pacjenta zostało wszyte ucho

Monika Matuszko
14.11.2016 12:27
Ucho zostało wszczepione do przedramienia pacjenta
Ucho zostało wszczepione do przedramienia pacjenta (dailymail.co.uk)

Mężczyzna, który w wypadku utracił ucho, już niedługo będzie mógł cieszyć się nim z powrotem. Najtrudniejszy etap pionierskiego zabiegu zakończył się sukcesem.

Pacjent z Chin na skutek wypadku samochodowego odniósł poważne obrażenia - m.in. jego prawe ucho zostało urwane. Mężczyzna przeszedł już wiele operacji chirurgicznych, mających na celu rekonstrukcję skóry twarzy i policzków, jednak nie mógł się pogodzić z faktem, że na zawsze stracił narząd słuchu. Po zasięgnięciu kilku porad lekarskich uświadomił sobie, że odzyskanie ucha tradycyjną metodą jest niemożliwe. Wreszcie trafił do lekarza Guo Shuzhong w chińskim mieście Xi'an, który podjął się tej rekonstrukcji. 

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk
Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Lekarz użył chrząstki z żeber Ji do uformowania ucha, a następnie wszczepił je w jego przedramię. W tym miejscu narząd będzie rosnąć przez 3-4 miesiące. Następnie wyhodowane ucho zostanie przeszczepione do twarzy. Lekarz liczy na powodzenie transplantacji, gdyż twierdzi, że formowanie i wszczepianie ucha, było najtrudniejszym i najmniej pewnym etapem zabiegu. Na szczęście zakończył się sukcesem.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Zobacz także:

 

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.