Trwa ładowanie...

GIF wycofuje kilka serii tabletek na alergię. Sprawdź, czy masz je w apteczce

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju kilka serii popularnego leku łagodzącego objawy alergii. Są problemy z substancją czynną będącą składnikiem leku.

Zobacz film: "Ostra reakcja alergiczna spowodowana bukietem ślubnym"

1. Wycofanie leku

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego ma rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy preparatu o nazwie Cetirizine Genoptim SPH (Cetrizini dihydrochloridum) 10 mg w opakowaniach po 10 i po 7 sztuk. Podmiotem odpowiedzialnym za lek jest Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Wycofane serie opakowań po 10 tabletek:

  • E16326B, data ważności: 07.2019,
  • E16324D, data ważności: 07.2019,
  • E16325A, data ważności: 07.2019,
  • E17358C, data ważności: 04.2020.

Wycofane serie opakowań po 7 tabletek:

  • E17358, data ważności: 04.2020,
  • E16326A, data ważności 07.2019.

Powyższe serie leków nie są już dostępne w sprzedaży.

2. Wskazania do przyjmowania leku

Tabletki powlekane Cetirizine Genoptim SPH stosowane są zarówno u pacjentów dorosłych, jak u dzieci powyżej 6. roku życia. Leku używa się w celu złagodzenia objawów dotyczących oczu i nosa, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Może być także stosowany w celu złagodzenia przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku jest uczulenie na cetryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie mogą go również stosować pacjenci z ciężkimi chorobami nerek.

Lek Cetirizine Genoptim SPH dostępny jest bez recepty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.