Trwa ładowanie...

GIF wycofuje kilka serii tabletek na alergię. Sprawdź, czy masz je w apteczce

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju kilka serii popularnego leku łagodzącego objawy alergii. Są problemy z substancją czynną będącą składnikiem leku.

1. Wycofanie leku

Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego ma rygor natychmiastowej wykonalności i dotyczy preparatu o nazwie Cetirizine Genoptim SPH (Cetrizini dihydrochloridum) 10 mg w opakowaniach po 10 i po 7 sztuk. Podmiotem odpowiedzialnym za lek jest Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Wycofane serie opakowań po 10 tabletek:

Zobacz film: "Ostra reakcja alergiczna spowodowana bukietem ślubnym"

  • E16326B, data ważności: 07.2019,
  • E16324D, data ważności: 07.2019,
  • E16325A, data ważności: 07.2019,
  • E17358C, data ważności: 04.2020.

Wycofane serie opakowań po 7 tabletek:

  • E17358, data ważności: 04.2020,
  • E16326A, data ważności 07.2019.

Powyższe serie leków nie są już dostępne w sprzedaży.

2. Wskazania do przyjmowania leku

Tabletki powlekane Cetirizine Genoptim SPH stosowane są zarówno u pacjentów dorosłych, jak u dzieci powyżej 6. roku życia. Leku używa się w celu złagodzenia objawów dotyczących oczu i nosa, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Może być także stosowany w celu złagodzenia przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku jest uczulenie na cetryzynę, hydroksyzynę, pochodne piperazyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie mogą go również stosować pacjenci z ciężkimi chorobami nerek.

Lek Cetirizine Genoptim SPH dostępny jest bez recepty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

wycofanie leku przeciw alergii
wycofanie leku przeciw alergii (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza