Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu aspirynę i antybiotyk

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu dwa leki: Aspirin Effect oraz Syntarpen.

1. Antybiotyk wycofany z obrotu

"16 stycznia 2017 r. Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu serii produktu leczniczego Syntarpen. Decyzja podmiotu odpowiedzialnego została podjęta w związku ze stwierdzeniem w badanich stabilności przekroczenia limitu w parametrze 'zawartość substancji pokrewnych' " - czytamy w decyzji GIF.

Przeczytaj koniecznie

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

W związku z tym z obrotu wycofano serię o numerze: 010216 i z datą ważności 02.2019.

Syntarpen to antybiotyk najczęściej stosowany w zakażeniach układu moczowego, przy chorobach płuc, chorobach zakaźnych lub pasożytniczych, a także chorobach skórnych.

2. GIF wycofuje aspirynę

W związku z nieszczelnością saszetek z lekiem, GIF wydał także decyzję o wycofaniu z obrotu Aspirin Effect w postaci granulatu i zawartości 500 mg. Mowa o serii BTT1BKJ z datą ważności 28.02.2018 r.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Kwas acetylosalicylowy łagodzi objawy przeziębienia, takie jak ból głowy, mięśni, stawów. Aspiryna polecana jest także w stanach zapalnych zębów, przy grypie. Działa również przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza