Trwa ładowanie...

"Homoseksualizm to choroba" - twierdzi neurolog z Bielska Białej. Ostra reakcja Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Lekarz głosi, że homoseksualizm trzeba leczyć
Lekarz głosi, że homoseksualizm trzeba leczyć (iStock)

Dr Sławomir Graff z Bielska – Białej publicznie ogłasza, że homoseksualizm to choroba i trzeba ją leczyć. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oczekuje konkretnej reakcji od izby lekarskiej. W końcu lekarz to zawód zaufania publicznego.

1. Według lekarza z Bielska-Białej homoseksualizm trzeba leczyć

Dr Sławomir Graff z Bielska-Białej jest neurologiem, ale również ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. Powszechnie cieszy się opinią świetnego specjalisty i ma również bardzo dobre opinie wśród pacjentów.

O lekarzu zrobiło się głośno po ujawnieniu jego specyficznych pomysłów na leczenie homoseksualizmu. Neurolog oficjalnie prezentuje w przestrzeni publicznej homofobiczne poglądy.

Lekarz sugeruje, że homoseksualizm da się leczyć
Lekarz sugeruje, że homoseksualizm da się leczyć (iStock)
Zobacz film: ""O tym się nie mówi": "Homoseksualizm nie jest chorobą, homofobia już tak!""

"Zdrowy człowiek obawia się choroby, więc fobia przed dezorientacją seksualną jest naturalną reakcją osoby zdrowej seksualnie" – pisze Sławomir Graff w mediach społecznościowych. To nie koniec wniosków lekarza, który odwołuje się do swojej medycznej wiedzy. Doktor tłumaczy dalej, że "seks oralny i analny jest niehigieniczny", często jest on powiązany z gwałtem i przemocą.

Zobacz także: Gej, lesbijka, hetero - czym jest orientacja seksualna i czy można ją przewidzieć?

2. Homoseksualizm nie jest chorobą, homofobia już tak

Poza mediami społecznościowymi neurolog szerzył też swoje radykalne przekonania m.in. na portalu PCh24.pl. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych żąda w tej sprawie od Izby Lekarskiej interwencji i wyjaśnień.

Homoseksualizm - zdjęcia
Homoseksualizm - zdjęcia

Judith Butler - prekursorka teorii queer.

zobacz galerię

"Sprawa jest poważna, bo nie mamy do czynienia z niewykształconą osobą. Sławomir Graff jest lekarzem, wykonuje zawód zaufania publicznego i ma wielki wpływ na ludzi. Nie wiem, czy nie rozumie stanowiska współczesnej seksuologii, czy też nie chce zrozumieć, a może to kwestia głębokiej religijności każe mu przedkładać ideologię ponad naukę" – alarmuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą Konrad Dulkowski, prezes Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Skarga w tej sprawie wpłynęła już do Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

(FB)

Również na profilu neurologa w mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Konrad Dulkowski przypomina, że nikt nie ma prawa dyskryminować innych, a to, co robi dr Graff, jest podwójnie niewłaściwie również dlatego, że powołuje się on na swój autorytet i wiedzę medyczną. "Gdzie podziała się jego etyka lekarska?"- pyta

"Ten lekarz postępuje wbrew faktom naukowym. Historia zna już takich, którzy w ramach wolności słowa dyskryminowali innych i zawsze kończyło się to katastrofą" – dodaje prezes OMZRiK.

Zobacz także: Na studiach medycznych nie mówi się o homoseksualizmie

3. 40 proc. pacjentów LGBT pada ofiarą dyskryminacji

Okazuje się, że lekarz od dłuższego czasu dzieli się w sferze publicznej swoimi przemyśleniami. Mało tego stworzył własną filozofię, którą od swojego nazwiska nazwał "Grafią". Opisał ją szczegółowo na swojej stronie internetowej.

"Prawidłowa orientacja jest jedną z podstawowych funkcji zdrowej psychiki. (…) Zaburzenia orientacji są sygnałem głębokich dysfunkcji neuropsychicznych i świadczą ewidentnie o tak znacznym zaburzeniu zdrowia, że zagrożone staje się życie i to niekiedy nie tylko życie samego tylko osobnika dotkniętego przypadłością zaburzeń orientacji"- pisze neurolog.

Wiele osób homoseksualnych czuje się dyskryminowanych przez lekarzy
Wiele osób homoseksualnych czuje się dyskryminowanych przez lekarzy (iStock)

A tolerowanie postaw seksualnych LGBT, jak przekonuje lekarz, jest "sprzeciwieniem się istocie trwania życia".

Światowa Organizacja Zdrowia w 1991 r. wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że przypadek doktora z Bielska-Białej nie jest odosobniony. Kampania Przeciwko Homofobii przypomina, że nawet 40 proc. pacjentów LGBT zgłaszało, że byli dyskryminowani po tym, jak powiedzieli swoimi lekarzom o orientacji seksualnej.

Zobacz także: Przyznała się psychoterapeutce, że ma dziewczynę. Chciała wyleczyć ją z homoseksualizmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze