Trwa ładowanie...

"Homoseksualizm to choroba" - twierdzi neurolog z Bielska Białej. Ostra reakcja Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Dr Sławomir Graff z Bielska – Białej publicznie ogłasza, że homoseksualizm to choroba i trzeba ją leczyć. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oczekuje konkretnej reakcji od izby lekarskiej. W końcu lekarz to zawód zaufania publicznego.

1. Według lekarza z Bielska-Białej homoseksualizm trzeba leczyć

Dr Sławomir Graff z Bielska-Białej jest neurologiem, ale również ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR. Powszechnie cieszy się opinią świetnego specjalisty i ma również bardzo dobre opinie wśród pacjentów.

O lekarzu zrobiło się głośno po ujawnieniu jego specyficznych pomysłów na leczenie homoseksualizmu. Neurolog oficjalnie prezentuje w przestrzeni publicznej homofobiczne poglądy.

Zobacz film: ""O tym się nie mówi": "Homoseksualizm nie jest chorobą, homofobia już tak!""
Lekarz sugeruje, że homoseksualizm da się leczyć
Lekarz sugeruje, że homoseksualizm da się leczyć (iStock)

"Zdrowy człowiek obawia się choroby, więc fobia przed dezorientacją seksualną jest naturalną reakcją osoby zdrowej seksualnie" – pisze Sławomir Graff w mediach społecznościowych. To nie koniec wniosków lekarza, który odwołuje się do swojej medycznej wiedzy. Doktor tłumaczy dalej, że "seks oralny i analny jest niehigieniczny", często jest on powiązany z gwałtem i przemocą.

Zobacz także: Gej, lesbijka, hetero - czym jest orientacja seksualna i czy można ją przewidzieć?

2. Homoseksualizm nie jest chorobą, homofobia już tak

Poza mediami społecznościowymi neurolog szerzył też swoje radykalne przekonania m.in. na portalu PCh24.pl. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych żąda w tej sprawie od Izby Lekarskiej interwencji i wyjaśnień.

Homoseksualizm - zdjęcia
Homoseksualizm - zdjęcia

Judith Butler - prekursorka teorii queer.

zobacz galerię

"Sprawa jest poważna, bo nie mamy do czynienia z niewykształconą osobą. Sławomir Graff jest lekarzem, wykonuje zawód zaufania publicznego i ma wielki wpływ na ludzi. Nie wiem, czy nie rozumie stanowiska współczesnej seksuologii, czy też nie chce zrozumieć, a może to kwestia głębokiej religijności każe mu przedkładać ideologię ponad naukę" – alarmuje w rozmowie z Gazetą Wyborczą Konrad Dulkowski, prezes Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Skarga w tej sprawie wpłynęła już do Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

(FB)

Również na profilu neurologa w mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Konrad Dulkowski przypomina, że nikt nie ma prawa dyskryminować innych, a to, co robi dr Graff, jest podwójnie niewłaściwie również dlatego, że powołuje się on na swój autorytet i wiedzę medyczną. "Gdzie podziała się jego etyka lekarska?"- pyta

"Ten lekarz postępuje wbrew faktom naukowym. Historia zna już takich, którzy w ramach wolności słowa dyskryminowali innych i zawsze kończyło się to katastrofą" – dodaje prezes OMZRiK.

Zobacz także: Na studiach medycznych nie mówi się o homoseksualizmie

3. 40 proc. pacjentów LGBT pada ofiarą dyskryminacji

Okazuje się, że lekarz od dłuższego czasu dzieli się w sferze publicznej swoimi przemyśleniami. Mało tego stworzył własną filozofię, którą od swojego nazwiska nazwał "Grafią". Opisał ją szczegółowo na swojej stronie internetowej.

"Prawidłowa orientacja jest jedną z podstawowych funkcji zdrowej psychiki. (…) Zaburzenia orientacji są sygnałem głębokich dysfunkcji neuropsychicznych i świadczą ewidentnie o tak znacznym zaburzeniu zdrowia, że zagrożone staje się życie i to niekiedy nie tylko życie samego tylko osobnika dotkniętego przypadłością zaburzeń orientacji"- pisze neurolog.

Wiele osób homoseksualnych czuje się dyskryminowanych przez lekarzy
Wiele osób homoseksualnych czuje się dyskryminowanych przez lekarzy (iStock)

A tolerowanie postaw seksualnych LGBT, jak przekonuje lekarz, jest "sprzeciwieniem się istocie trwania życia".

Światowa Organizacja Zdrowia w 1991 r. wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń psychicznych. Okazuje się, że przypadek doktora z Bielska-Białej nie jest odosobniony. Kampania Przeciwko Homofobii przypomina, że nawet 40 proc. pacjentów LGBT zgłaszało, że byli dyskryminowani po tym, jak powiedzieli swoimi lekarzom o orientacji seksualnej.

Zobacz także: Przyznała się psychoterapeutce, że ma dziewczynę. Chciała wyleczyć ją z homoseksualizmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza