Trwa ładowanie...

Jak dbać o okolice intymne dzieci? Profilaktyka infekcji intymnych

Objawy infekcji intymnych u dzieci to pieczenie, świąd, zaczerwienienie w okolicach intymnych oraz utrudnione oddawanie moczu. Problemy intymne wynikają z przyczyn wewnętrznych i zewnętrznych. Do przyczyn wewnętrznych zalicza się m.in. zmniejszone wydzielanie śluzu, bardzo cienką błonę dziewiczą, jak również małą ilość kwasu mlekowego. Przyczyny zewnętrzne to: niewłaściwe środki do higieny intymnej, nieprawidłowa higiena, a także zbyt rzadkie zmienianie pieluszek.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

ROZWIĄŻ TESTY I SPRAWDŹ:

Leczenie infekcji intymnych u dzieci jest powiązane z ich przyczyną. Przeprowadza się badania mające na celu ustalenie, które bakterie lub inne patogeny, wywołały infekcję. Aby szybciej wyleczyć infekcje intymne można zastosować środki zawierające pożyteczne bakterie lub inne środki ze składem podobnym do naturalnie występującej mikroflory. Takim środkiem jest np. prOVag żel, tworzący barierę ochronną przed infekcjami. Ma on szybkie działanie miejscowe.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.