Trwa ładowanie...

Jak postępować w przypadku odmrożenia? (WIDEO)

Avatar placeholder
08.01.2019 09:34

Gdy temperatura na dworze spada poniżej zera, a mrozom towarzyszą wiatr i wilgoć, do odmrożeń dochodzi bardzo łatwo. I wcale nie trzeba w tym celu dotrzeć na trekking w wysokie góry. Zwykły spacer może zakończyć się poważnymi konsekwencjami, jeżeli nie będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących unikania odmrożeń i radzenia sobie z nimi.

Na odmrożenia najbardziej narażone są takie części ciała jak palce, nos czy uszy. To na nie najmocniej działa obniżona temperatura. Często mamy również do czynienia z odmrożeniami skóry, odmrożeniami dłoni czy odmrożeniami stóp. We wszystkich tego typu przypadkach odpowiednia pomoc jest bardzo ważna. A wcale nie trzeba wiele, czasami wystarczy podanie gorącego napoju czy założenie opatrunku.

Jak więc uniknąć odmrożeń i co robić gdy już się pojawią? Przede wszystkim należy pamiętać o podstawowych zasadach. Na odmrożenia szczególnie narażone są osoby po spożyciu alkoholu czy też chorzy na cukrzycę, jednak to nie wszystko. A jak odmrożeń uniknąć? Na to również są sprawdzone sposoby i czasami wystarczy zastosowanie choćby kremu do ciała.

Zima to pora roku, podczas której organizm jest narażony na odmrożenia. Uważajmy na siebie i innych, ponieważ czasami nie trzeba wiele, by uchronić się przed niebezpieczeństwem. Nigdy nie przechodźmy też obojętnie obok tych, którzy pomocy potrzebują. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, z którego dowiecie się jak radzić sobie z odmrożeniami.

Sprawdź też:

Czy twój partner włącza się do opieki nad dzieckiem jak inni?

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze