Jak pozbyć się grzybów i pasożytów z organizmu?
Organizm zaatakowany przez szkodliwe pasożyty nie funkcjonuje na pełnych obrotach. Gdy zalegają w organizmie, mogą powodować szereg problemów zdrowotnych. Jak rozpoznać i usunąć z ciała nieproszonych gości?
1. Ciało wolne od toksyn i grzybów
Uważa się, że toksyczne grzyby mogą przedostawać się do naszego organizmu na kilka różnych sposobów.
Wśród nich wymienia się: wodę, zanieczyszczone powietrze, stare przedmioty, zepsute jedzenie. Objawy, które powinny nas zaniepokoić, to swędzenie całego ciała, łuszcząca się, pękająca skóra, miejsca na ciele, które wyglądają jak poparzone, biały nalot na języku, w okolicach pach i pachwin. Również opuchnięcie stawów kolanowych czy opuchnięte podkolanowe węzły chłonne mogą świadczyć o tym, że grzyb wyniszcza nasze ciało od środka.
Według medycyny naturalnej, aby pozbyć się grzyba, należy włączyć do naszej diety jedzenie przeciwgrzybicze. Takie działanie mają rośliny oleiste, zwłaszcza olej z sezamu, drzewa herbacianego czy orzeszków piniowych. Pomóc może też regularne jedzenie cebuli oraz czosnku. Osoby, które nie tolerują tych warzyw, mogą sięgnąć po chrzan lub pieprz.
Warto też skorzystać z właściwości drzew iglastych, takich jak świerk czy sosna. Buliony, kompoty czy nalewki czy herbaty z dodatkiem młodych pędów to doskonały wybór. Właściwości przeciwgrzybicze ma również propolis. Można go rzuć, ale też dodać do miodu czy przygotować z niego leczniczą nalewkę. Na grzyby działają wszystkie produkty kwaśno-alkaliczne, takie jak rokitnik, jeżyny, rokitnik, kalina, jarzębina. Należy jednak pamiętać, by kuracje z dodatkiem przeciwgrzybiczych produktów przeprowadzać przynajmniej przez dwa miesiące i zawsze po konsultacji z lekarzem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.