Jakie są najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu?

Niekontrolowane oddawanie moczu przez osobę dotkniętą inkontynencją może mieć miejsce w dowolnym momencie - także wtedy, gdy szczególnie zależy jej na zrobieniu dobrego wrażenia. Wie o tym każda kobieta zmagająca się z problemem nietrzymania moczu, która ma w perspektywie randkę. Spotkanie z potencjalnym partnerem zawsze jest źródłem lekkiego niepokoju, ale u większości kobiet ogranicza się on zwykle do gorączkowego doboru stroju i poprawek makijażu. Kobiety doświadczające inkontynencji mają dodatkowy problem – zapewnienie sobie komfortu w czasie randki.

Zobacz film: "Główne osiągnięcia polskiej transplantologii"

Suchość i pewność siebie

Mężczyźni są zgodni, że w kobiecie najbardziej pociągająca jest pewność siebie. O nią jednak niełatwo, gdy mamy świadomość, że w każdej chwili możemy poczuć kłopotliwą wilgoć na bieliźnie. Popuszczanie moczu jest dla wielu kobiet źródłem kompleksów, martwi je nie tylko brak kontroli nad własnym ciałem, ale i ryzyko, że nieprzyjemny zapach moczu zostanie odnotowany i kąśliwie skomentowany. Aby poczuć się sucho i pewnie, wiele kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu codziennie nosi tradycyjne podpaski. Jeśli jesteś jedną z nich, powinnaś wiedzieć, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Podpaski nie chłoną bowiem moczu równie dobrze jak gęstej krwi. Znacznie skuteczniejsze są specjalne wkładki urologiczne. Na randce i na co dzień doskonale sprawdzają się tego rodzaju produkty. Wkładki szybko wchłaniają wilgoć i wiążą ją, pozostając suche w kontakcie ze skórą i narządami płciowymi.

W ofercie marki Seni znajdują się również specjalne wkładki urologiczne dla mężczyzn dotkniętych inkontynencją. Nietrzymanie moczu jest bowiem problemem, który dotyka obie płcie. Mężczyźni rzadziej doświadczają inkontynencji, ale ta przypadłość jest dla nich równie krępująca. Dzięki wkładkom urologicznym pewność siebie mężczyzn zmagających się z mimowolnymi wyciekami moczu może znacząco wzrosnąć.

Nietrzymanie moczu a seks

Niejedna randka kończy się zbliżeniem. Dla kobiet dotkniętych inkontynencją stosunek płciowy to dodatkowy stres, nie mają bowiem pewności, czy w kluczowym momencie nie dojdzie do lekkiego wycieku moczu. Warto uprzedzić fakty i przygotować się do zbliżenia, ćwicząc mięśnie Kegla. Są to mięśnie dna miednicy, które podtrzymują narządy jamy brzusznej. Mięśnie Kegla ćwiczy się niezwykle prosto, napinając je. Można to robić w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Dzięki systematycznym ćwiczeniom mięśni Kegla można zredukować kłopotliwe symptomy nietrzymania moczu, a nawet zupełnie się ich pozbyć. U kobiet, które nie mają inkontynencji, ćwiczenia mięśni dna miednicy pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu i wypadania pęcherza. Ponadto mocne mięśnie Kegla są pomocne w czasie porodu, przyczyniając się do mniej dotkliwego odczuwania dolegliwości bólowych.

Po porodzie silne mięśnie Kegla pomagają kobiecie szybciej wrócić do formy. Mocne mięśnie dna miednicy znacząco poprawiają również komfort życia kobiet przechodzących przekwitanie - niekontrolowane wycieki moczu to bowiem typowe objawy menopauzy. Jako bonus od natury można potraktować fakt, iż regularne ćwiczenia tych mięśni mają korzystny wpływ na doznania seksualne kobiet.

Komentarze (1)

DYSKUSJE NA FORUM

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Nietrzymanie moczu u kobiet
najnowsze pytania

Artykuły Nietrzymanie moczu u kobiet
Nietrzymanie moczu u kobiet

TENA Lady

TENA Lady

TENA Lady Normal Wkładki anatomiczne TENA Lady zostały wyprodukowane z myślą o kobietach z lekkim nietrzymaniem moczu. TENA Lady Mini Możemy wybrać odpowiadający nam rozmiar wkładek TENA Lady.

Nietrzymanie moczu u kobiet

TENA Pants

TENA Pants

Majtki chłonne TENA Pants są doskonałe dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu i uprawiających aktywny tryb życia.

Nietrzymanie moczu u kobiet

Stosowanie podpasek w nietrzymaniu moczu (WIDEO)

Stosowanie podpasek w nietrzymaniu moczu (WIDEO) Odtwórz wideo

Schorzenie polegające na nietrzymaniu moczu może znacznie utrudniać aktywne życie, a nawet stać się powodem depresji. Taka dolegliwość prowadzi (...) tego nie można bagatelizować. Jeśli w porę nie podejmie się właściwego...

Nietrzymanie moczu u kobiet

Popuszczanie moczu a seks

problem dotykający kobiety, ponad 40% pań zwleka z wizytą u lekarza nawet 5 lat od pojawienia się pierwszych symptomów nietrzymania moczu. W tym czasie (...) kobiet dotkniętych nietrzymaniem...

Nietrzymanie moczu u kobiet

5 najczęstszych pytań o nietrzymanie moczu

5 najczęstszych pytań o nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyczy kobiet w różnym wieku. Osoby, które zauważają u siebie tę dolegliwość, często obawiają (...) ? Nietrzymanie moczu...

Nietrzymanie moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu w czasie menopauzy

, co nie pozostaje bez wpływu na jego zdolność do utrzymywania moczu. Objawy nietrzymania moczu w okresie menopauzy Objawy inkontynencji u kobiet (...) moczu w czasie...

Nietrzymanie moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu u kobiet a sytuacje intymne

. W przypadku nietrzymania moczu szczególnie korzystne są następujące pozycje: na jeźdźca (kobieta może kontrolować mięśnie miednicy i nacisk (...) wykonywania zwykłych czynności. Pierwszym wyborem kobiet...