Trwa ładowanie...

Katalog objawów nietypowych COVID-19 jest nieskończony - twierdzi ekspert (WIDEO)

- Katalog objawów COVID-19 jest tak szeroki, że właściwie przestałem reagować zaskoczeniem na jakikolwiek symptom - mówi dr Paweł Grzesiowski, immunolog, doradca Naczelnej Rady Lekarskiej. Ekspert podkreśla, że pacjenci sygnalizują mnóstwo różnych nietypowych objawów. Mówi o nich w programie "Newsroom" WP.

Wśród wielu nietypowych objawów zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 Paweł Grzesiowski wymienia przede wszystkim narkolepsję, czyli natychmiastowe zasypianie oraz tak duże osłabienie organizmu, że dochodzi do utraty świadomości lub utraty widzenia.

- Dość często powtarzają się kwestie zapachowe. Nie tyle utrata węchu, co odczuwanie jednego zapachu przez cały czas. Pacjenci twierdzą, że wszystko im pachnie np. kwasem. To są tzw. omamy węchowe. Katalog objawów nietypowych jest nieskończony - podkreśla Grzesiowski.

Jego zdaniem częstym objawem nietypowym świadczącym o zakażeniu koronawirusem są zmiany na skórze oraz tzw. covidowe palce.

- Te zmiany mogą mieć przyczyny w zaburzeniach naczyniowych. Następuje pogorszenie przepływu krwi i palce stają się blade, chłodniejsze. Pacjenci skarżą się, że nie czują końcówek palców, a to świadczy o tym, że nerwy przestały przewodzić czucie - wyjaśnia ekspert.

Typowe objawy koronawirusa to natomiast wysoka gorączka, kaszel, duszności, ból w mięśniach. W razie wystąpienia każdego z tych symptomów należy udać się do lekarza.

WIĘCEJ W WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.