Trwa ładowanie...

Kobieta skarżyła się na ból oka. Miała 27 szkieł kontaktowych pod powieką!

67-letnia kobieta skarżyła się na ból w jednym oku. Udała się z tym problemem do okulisty. Badanie wykazało, że miała ona pod powieką zagnieżdżone… 27 soczewek kontaktowych.

Zobacz film: "Wszystko o soczewkach kontaktowych [Specjalista radzi]"

Wszyscy słyszeliśmy o niebezpieczeństwach związanych ze zbyt długim noszeniem szkieł kontaktowych. Historia pewnej kobiety z Birmingham wejdzie chyba na stałe do podręczników dla studentów medycyny, jako przykład skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

Zobacz także:

27 szkieł kontaktowych, które usunął jej z oka okulista, powodowały narastający ból, niedowidzenie oraz problemy z zamknięciem oka. To prawdziwy cud, że nie doszło do dużo poważniejszych komplikacji.

Jak dbać o oczy?
Jak dbać o oczy? [12 zdjęć]

Biorąc pod uwagę, jak ważny jest dobry wzrok, dbanie o niego powinno być częścią codziennych czynności....

zobacz galerię

Pierwsza diagnoza lekarzy zakładała wystąpienie tzw. „suchego oka”, czyli schorzenia często występującego u osób w podeszłym wieku. Kiedy wykluczono tę możliwość, podejrzewano następnie kataraktę.

Kobieta miała 27 szkieł kontaktowych pod powieką
Kobieta miała 27 szkieł kontaktowych pod powieką (iflscience.com)

Kiedy pzrygotowywano się do zabiegu, okazało się, że bóle spowodowane są jednak przez ''niebieską masę'', która znajdowała się pod powieką oka kobiety. ''Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy. Tak wiele szkieł stworzyło jednolita masę, która siedziała nad okiem. Byliśmy w szoku, że pacjentka niczego nie zauważyła '' - powiedział okulista Rupal Morjaria.

Okazało się, że kobieta używała soczewek od 35 lat. Jak sama stwierdziła, kiedy przestała czuć założoną soczewkę, po prostu brała kolejną.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.