Trwa ładowanie...

Konferencja "Kontrowersje w alergologii i pulmonologii"

W dniach 8-9 marca 2013 roku odbędzie się konferencja „Kontrowersje w alergologii i pulmonologii”. Wydarzenie, które będzie miało miejsce we Wrocławiu, jest organizowane pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. Marka Ziętka, Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc oraz Towarzystwa Przyjaciół Chorych na Astmę. Organizatorzy konferencji to: Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Klinika Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Alergologii Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Prof. Andrzej M. Fal (Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie) oraz prof. Bernard Panaszek (Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Geriatrii i Alergologii, Akademia Medyczna we Wrocławiu im. Piastów Śląskich) sprawują kierownictwo naukowe nad tym wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy na marcową konferencję z zakresu alergologii i pulmunologii.

zobacz galerię

W programie konferencji znajdują się następujące sesje:

  • Immunoterapia w alergii na jad owadów błonkoskrzydłych - sesja I
  • Alergiczny nieżyt nosa - sesja II
  • Astma oskrzelowa podeszłego wieku - sesja III
  • Pogranicze astmy i POChP - sesja IV
  • Choroby alergiczne skóry - sesja V

Konferencja obejmuje również dyskusję na temat: „Trudne zagadnienia i przypadki w immunoterapii jadem owadów błonkoskrzydłych”, oraz omówienie znaczenia płci oraz wieku w astmie oskrzelowej w ramach „Spotkania z ekspertem”.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji mają na celu dostarczenie możliwie dużej dawki wiedzy praktycznej, przydatnej w codziennej pracy lekarza. Każdy z tematów zostanie przedstawiony za pomocą interesującego przypadku klinicznego.

Dalsze informacje oraz zapisy na stronie internetowej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza