Trwa ładowanie...

Koronawirus szerzy panikę. Gaba Kunert rozpoczyna pozytywną akcję na Facebooku #TyleDobra

Koronawirus to teraz temat numer jeden nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zewsząd docierają do nas niepokojące informacje, które tylko podsycają lęk. Gaba Kunert postanowiła przeciwstawić się wszechogarniającej nas panice, tworząc na Facebooku specjalną akcję #TyleDobra. W swoich wpisach będzie skupiać się na pozytywnych informacjach, które pojawiają się w związku z koronawirusem.

Zobacz film: "Koronawirus. Kancelaria premiera publikuje spot"

1. Koronawirus w Polsce - dobre informacje od Gaby Kunert

Pandemia sprawiła, że czas na moment się zatrzymał. Zrobiliśmy zapasy żywności i podstawowych środków higieny i zamknęliśmy się w domu, sledząc na bieżąco informacje dotyczące koronawirusa.

Przeczytaj także: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Panika jednak nie jest nam potrzebna, bo tylko racjonalne podejście do tematu i zastosowanie środków ostrożności, pomoże nam przetrwać ten okres. Ale co zrobić, aby nie zwariować od nadmiaru niepokojących informacji? Gaba Kunert postanowiła zmierzyć się z tematem, śledząc bieżące informacje i wyłapując z nich jedynie te pozytywne.

Zobacz również: Wpływ koronawirusa na płuca

“Jest tyle dobra, tyle!!!!!!! - pisze Gaba Kunert w pierwszym wpisie i od razu zaznacza, jak będzie wyglądał ten cykl: “Tylko Dobre Epidemiczne Wiadomości Dobra Prasówka Koronowirusówka".

"Wpis #1 sobota, 14.03.2020. 14.02 - be my Valentine, 14.03 - be my Quarantine. (Zobaczymy, na ile starczy mi zapału).

1️⃣ W Polsce wyzdrowiało 13 osób.

2️⃣ Restauracja z Gdyni rozdaje pizzę lekarzom i pielęgniarkom. Ludzie zachwyceni: "Piękny gest". Zbierane są siły do akcji społecznej #wzywamyposilki (posiłki dla zapracowanej, niedospanej i niedożywionej służby zdrowia, szczególnie dla ratowników i pracowników dyspozytorni).

3️⃣ Lek z Polski dopuszczony do leczenia koronawirusa. Firma Adamed zmieniła harmonogram pracy, tak aby zmaksymalizować produkcję Arechinu, w którym znajduje się substancja czynna chlorochina.

4️⃣ Firma Agata Meble przekazała milion złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Można? Można!

5️⃣ Powstała grupa Widzialna Ręka - ludzie organizują wzajemną pomoc sąsiedzką w kilkudziesięciu miastach/dzielnicach. Liczba ludzi, którzy chcą pomóc, rośnie wykładniczo. Obecnie grupa-matka liczy już 30 tysięcy członków.

6️⃣ W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze Panie Maria i Krystyna szyją maseczki dla personelu. "Umiesz liczyć, licz na siebie – kierując się tą dewizą rozpoczęliśmy dziś w południe produkcję własnych maseczek! – Prezes zaproponował takie rozwiązanie, załatwiłam belę materiału i gumki, a nasze panie ruszyły do szycia – mówi Karolina Koziorowska, zastępca kierownika działu administracyjno-gospodarczego. Panie Krystyna i Maria potrzebują niewiele więcej jak minutę na wyprodukowanie jednej maseczki, której koszt zamknie się w niecałej złotówce. Przypomnijmy, że w obecnej sytuacji maseczki stały się towarem deficytowym i niestety dość drogim. Dlatego dobrze, że nasze szwaczki wzięły sprawy (dosłownie) w swoje ręce".

7️⃣ Na mój apel o stworzeniu społecznej infolinii dla seniorów, na której mogliby sobie po prostu pogadać z chętnymi wolontariuszami, odpowiedziały wszystkie (absolutnie WSZYSTKIE) osoby, na które liczyłam. Wrzuciłam post dziś po 16. Po 4 godzinach mamy zmontowaną ekipę, wstępnie rozkminione kwestie technologiczne i mnóstwo mądrych i zaangażowanych osób chętnych do pracy #telefonpogadania.

Do jutra. Oby".

Kolejna dobra informacja! Gaba Kunert swój cykl #TyleDobra będzie prezentować na łamach WP abcZdrowie. Spodziewajcie się samych dobrych wiadomości!

Przeczytaj także: Koronawirus. Kto jest w grupie ryzyka?

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.