Mikrodermabrazja a cera naczynkowa

Mikrodermabrazja to zabieg, który umożliwia mechaniczne ścieranie głębokich warstw naskórka. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Mikrodermabrazja polega na usunięciu warstwy rogowej naskórka przy użyciu mikrokryształów i podciśnienia. Terapia jest stosunkowo bezpieczna (nie powstają blizny i przebarwienia), bezbolesna i trwa krótko. Zabieg ten jednak nie jest polecany w przypadku cery naczynkowej, gdyż nie toleruje ona intensywnych peelingów. Mogłyby one nasilić widoczność zmian skórnych, takich jak rumień, teleangiektazje oraz podrażnienie.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa charakteryzuje się skłonnością do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Początkowo zaczerwienienie ma charakter przejściowy – zwykle po kilku minutach rumień blednie, z czasem jednak może się utrwalić. Nieodpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej może prowadzić do poważnych zmian na skórze i powstania trądziku różowatego. Cechy charakterystyczne cery naczyniowej to: pieczenie, widoczne pajączki na twarzy (teleangiektazje), nadwrażliwość i rumień. Rozszerzone naczynka mogą dotyczyć każdego typu skóry, zmiany zlokalizowane są najczęściej na policzkach, brodzie, a także nogach.

W przypadku cery naczynkowej warto zadbać o dietę bogatą w wapń i cynk. Należy włączyć do codziennych posiłków: kalarepę, ogórki, korzeń lukrecji, kurkumę, jaja, oleje roślinne, czarne jagody. Jak przy każdej cerze – warto pamiętać o nawadnianiu, ponieważ woda mineralna to nieodłączny atrybut zdrowia.

Wizyty u dermatologa lub kosmetyczki są równie ważne podczas pielęgnacji cery naczyniowej. Specjaliści dobiorą nie tylko odpowiedni środek pielęgnacyjny, ale także właściwy dla potrzeb danej cery zabieg kosmetyczny, np. wzmacniający naczynka. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laseroterapii i elektrokoagulacji. Ponadto wykonuje się: jonoforezę, krioterapię oraz skleroterapię (tę ostatnią wykorzystuje się głównie do zamykania naczynek na nogach). Takie zabiegi należy wykonać, kiedy nie ma jeszcze dużych wahań temperatur, najlepiej wczesną wiosną lub późno jesienią.

Mikrodermabrazja do cery naczynkowej?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, który umożliwia głębokie złuszczanie. Zabieg ten pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi, takimi jak blizny, nierówności skóry oraz zmarszczki. Metoda jest bezpieczna, a ryzyko powikłań jest niewielkie. Zabieg mikrodermabrazji skutecznie przyśpiesza regenerację skóry. Jednak w przypadku cery naczynkowej nie poleca się go, gdyż może nasilić rumień i spowodować podrażnienie tego wyjątkowo wrażliwego typu skóry.

Mikrodermabrazja

Pielęgnacja cery każdego dnia pozwala na zdrowy i olśniewający wygląd. Istnieje wiele zabiegów na skórę. W codziennej pielęgnacji panie najwięcej uwagi...

Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni. Można ją również wykonywać jednorazowo.

W trakcie zabiegu kosmetyczka przykłada do skóry specjalną głowicę z otworem, którą przesuwa po całej złuszczanej powierzchni. Powierzchnia głowicy od strony skóry pokryta jest drobnymi kawałkami diamentu. Efekt kosmetyczny uzyskuje się poprzez działanie ścierające diamentu oraz zasysanie skóry przez otwór mieszczący się w głowicy.

Wskazania do mikrodermabrazji:

  • trądzik (tylko i wyłącznie w przypadku braku stanów ropnych),
  • blizny potrądzikowe,
  • łojotok,
  • zaskórniki, prosaki,
  • rozszerzone ujścia mieszków włosowych,
  • przebarwienia i odbarwienia,
  • odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu, szyi.
Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera naczynkowa
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Cera naczynkowa
Cera naczynkowa

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i cienka. Jej pielęgnacja wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, zdrowej diety oraz zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Cera naczynkowa

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Z zaburzeniami naczynkowymi można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków lub leczenie zabiegowe.

Cera naczynkowa

Poznaj delikatny peeling dla cery naczynkowej

. Bardzo często jest on składnikiem peelingów do cery naczynkowej. Jego regularne stosowanie może przynieść skórze wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakich? Jaki peeling do cery (...) naczynkowej? Charakterystyczną...

Cera naczynkowa

Mycie twarzy

Mycie twarzy

Cera naczyniowa nie powinna być pod żadnym pozorem myta gorącą wodą.

Cera naczynkowa

VeinWave - wskazania, opis zabiegu, profilaktyka

można normalnie nałożyć makijaż. Zabieg VeinWave można stosować niezależnie od rodzaju cery, nawet przy ciemnej karnacji. VeinWave - profilaktyka VeinWave (...) pielęgnacji cery po zabiegu VeinWave, co sprawi, że...

Cera naczynkowa

Pękające naczynka na twarzy

idealne dla cery naczynkowej * Jakich produktów nie może zabraknąć w diecie dla cery naczynkowej? Pajączki, pęknięte naczynia - co powinniśmy wiedzieć (...) Widoczna sieć rozszerzonych...

Cera naczynkowa

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Jadłospis osoby skarżącej się na kruche naczynia włosowate musi być pełen owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które są cennym źródłem błonnika.

Cera naczynkowa

Mikrodermabrazja (WIDEO)

Mikrodermabrazja (WIDEO) Odtwórz wideo

Pielęgnacja cery każdego dnia pozwala na zdrowy i olśniewający wygląd. Istnieje wiele zabiegów na skórę. W codziennej pielęgnacji panie najwięcej (...) zawierającego głowicę ścierającą. Metoda jest polecana do różnych typów cery,...