Leczenie cery naczynkowej

Cera naczynkowa przysparza wielu problemów. Powoduje, że kobiety boją się, iż rumieńce na twarzy utrzymywać się będą dwie, trzy godziny po wejściu z mrozu do ciepłego pomieszczenia. Ponadto z powodu ryzyka pojawienia się rumieńców rezygnują z wypicia nawet odrobiny alkoholu czy zjedzenia ostro przyprawionego dania. Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga stosowania odpowiedniej diety dla cery naczynkowej i zabiegów do cery naczynkowej. Z tego typu zaburzeniami można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków do cery naczynkowej lub leczenie zabiegowe.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Charakterystyka cery naczynkowej

W zdrowej skórze naczynka powierzchniowe są mocne i elastyczne, sprawnie się kurczą i rozkurczają. Czasem ulegają zniekształceniom i nadmiernym rozszerzeniom. Ponadto prześwitują przez naskórek w postaci czerwonych nitek. W niektórych przypadkach ściśle przylegają one do siebie, tworząc jednorodne zaczerwienienie, tzw. rumieniec. Gdy mechanizm rozszerzania i kurczenia się nie działa prawidłowo, naczynka krwionośne bardziej się poszerzają, a rumień trwa coraz dłużej. Pajączki na twarzy to popularna nazwa naczynek, które powiększyły się na stałe.

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Z zaburzeniami naczynkowymi można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków lub leczenie zabiegowe....

Do najczęściej występujących przyczyn ich powstawania zalicza się:

Poza tym naczynkom nie sprzyja alkohol, wiatr, gorące potrawy oraz duże wahania temperatur.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Zabiegi do cery naczynkowej:

  • Elektrokoagulacja – to zabieg polegający na koagulacji tkanek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Polega na dotknięciu złotą elektrodą każdego poszerzonego naczynka, aby spowodować jego zamknięcie. Tym sposobem usuwa się naczynka z twarzy i górnej części ciała. Po zabiegu pacjenci odczuwają podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Czas gojenia trwa zazwyczaj do trzech dni. W metodzie tej wykorzystuje się prąd elektryczny, dlatego nie mogą z niej skorzystać osoby chore na nowotwór lub z rozrusznikami serca.
  • Lasery – to metoda polegająca na naświetlaniu skóry promieniami o odpowiednich parametrach. Hemoglobina pochłania światło lasera, co powoduje podgrzanie i termiczną koagulację naczyń. Niestety, po zastosowaniu lasera na skórze pojawiają się silne plamki, które utrzymują się aż do 10 dni po zabiegu.
  • Kriochirurgia – to zamykanie poszerzonego naczynka przez wymrożenie przy użyciu podtlenku azotu. Zabieg ten stosuje się u osób z przeciwwskazaniami do elektrokoagulacji.
  • Skleroterapia – to sposób usuwania pajączków z ud, okolicy podkolanowej, podudzia i okolicy kostki.

Żadna z tych metod leczenia nie może być zastosowana, jeśli na skórze występują zmiany zapalne.

Nie można narażać cery naczynkowej na działanie czynników, które powodują rozszerzenie się naczynek. Niewskazane jest korzystanie z solarium, sauny czy kąpieli słonecznych. Wychodząc na słońce, trzeba zabezpieczać skórę kremami z filtrami, także w okresie jesienno-zimowym. Poza tym ogromne znaczenie ma uzupełnianie niedoborów witaminowych, głównie witamin B2, PP i C.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera naczynkowa
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Cera naczynkowa
Cera naczynkowa

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Z zaburzeniami naczynkowymi można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków lub leczenie zabiegowe.

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i cienka. Jej pielęgnacja wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, zdrowej diety oraz zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Cera naczynkowa

Poznaj delikatny peeling dla cery naczynkowej

. Bardzo często jest on składnikiem peelingów do cery naczynkowej. Jego regularne stosowanie może przynieść skórze wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakich? Jaki peeling do cery (...) naczynkowej? Charakterystyczną...

Cera naczynkowa

Mycie twarzy

Mycie twarzy

Cera naczyniowa nie powinna być pod żadnym pozorem myta gorącą wodą.

Cera naczynkowa

Pękające naczynka na twarzy

idealne dla cery naczynkowej * Jakich produktów nie może zabraknąć w diecie dla cery naczynkowej? Pajączki, pęknięte naczynia - co powinniśmy wiedzieć (...) Widoczna sieć rozszerzonych...

Cera naczynkowa

VeinWave - wskazania, opis zabiegu, profilaktyka

można normalnie nałożyć makijaż. Zabieg VeinWave można stosować niezależnie od rodzaju cery, nawet przy ciemnej karnacji. VeinWave - profilaktyka VeinWave (...) pielęgnacji cery po zabiegu VeinWave, co sprawi, że...

Cera naczynkowa

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Jadłospis osoby skarżącej się na kruche naczynia włosowate musi być pełen owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które są cennym źródłem błonnika.

Cera naczynkowa

Laseroterapia

Laseroterapia

Dermatolodzy dawkują nie tylko odpowiedni środek pielęgnacyjny, ale także właściwy dla potrzeb danej cery zabieg kosmetyczny - coraz większą popularnością cieszy się laseroterapia.