Mniejszości seksualne częściej popełniają samobójstwa

W nowym, niedawno opublikowanym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z siedmiu instytucji i uczelni, naukowcy udowodnili, że mniejszości seksualne są bardziej narażone na bycie ofiarami przemocy fizycznej w porównaniu do osób heteroseksualnych. Ponadto, wykazano, że mniejszości na tle seksualnym częściej mają tendencję do zachowań samobójczych.

"W tym badaniu, chcieliśmy dowiedzieć się, jak popełnianie aktów przemocy fizycznej, bycie ofiarą przemocy fizycznej i doświadczanie zachowań samobójczych dotyczy wielu grup społecznych. Dokładniej, chcieliśmy dowiedzieć się, czy prawdopodobieństwo popełnienia przemocy, bycia ofiarami przemocy lub angażowania się w zachowania samobójcze różniło się w zależności od orientacji seksualnej" – wyjaśnia Sarah Desmarais.

Naukowcy ze State University poinformowali, że naukowcy przeprowadzili ankietę online z zaczerpniętych z trzech źródeł wśród ponad 2175 osób. Zawierała ona informacje dotyczące orientacji seksualnej badanych.

W odpowiedzi na pytania o orientację seksualną, 1407 osób odpowiedziało, że mają orientację heteroseksualną, 172 osób określiło swoją orientację jako homoseksualną i 351 osób z badanych określiło się jako biseksualni i 245 osób wykazuje inną orientację.

Uczestnicy badania zostali następnie poproszeni o samoopis częstotliwości występowania u nich agresywnych zachowań, zachowań samobójczych i tym podobnych.

"Okazało się, że 66 procent wszystkich uczestników badania wykazało obecność zachowań samobójczych w ciągu ich życia. Ludzie, którzy zostali zidentyfikowani jako homoseksualiści, osoby o orientacji biseksualnej lub innej różniącej się od heteroseksualnej częściej wykazują zachowania samobójcze w porównaniu z osobami o heteroseksualnej orientacji.

Okazało się też bardziej prawdopodobne, że te osoby częściej stawały się ofiarami przemocy fizycznej" – tłumaczy Desmarais.

Badania wykazały, że 25 procent uczestników badania było będących ofiarami przemocy fizycznej wśród osób o orientacji heteroseksualnej, natomiast 33 procent osób wśród respondentów homoseksualnych stawało się ofiarami, oraz 42 procent uczestników, którzy zostali określeni jako inne orientacje seksualne.

Ponadto, 59 procent z badanych skłonnych jest do prostych zachowań samobójczych, w porównaniu do 69 procent w grupie homoseksualistów, 82 procent osób biseksualnych i 86 procent wyznających inne orientacje.

"To badanie nie dotyczy tego, czy inna orientacja seksualna zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zachowań samobójczych. Jednak poprzednie badania wykazały związek między odchyleniem od społeczeństwa w sprawach seksualności i samobójstwami, a nasze wyniki potwierdzają tę tezę” – tłumaczy Desmarais.

Badanie wykazało również, że 3 procent wszystkich uczestników badania skłonni są do popełniania przemocy fizycznej, jednak te wyniki nie były związane z żadną konkretną orientacją seksualną.

"Te odkrycia podkreślają absurdalność polityk, które rzekomo mają na celu ochronę społeczeństwa przed przemocą mniejszości seksualnych. Mniejszości seksualne nie są bardziej skłonne do przemocy, a raczej są oni bardziej narażeni na napływ przemocy" – tłumaczy Desmarais.

Natalia Kulik, 9 miesięcy temu

Psychologia

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy - psychologia
Homoseksualizm

Homofobia (WIDEO)

Homofobia (WIDEO) Odtwórz wideo

się na to zjawisko. Tolerancja zatem wzrasta i powoduje zmianę nastawień do mniejszości seksualnej. (...) i krzywdzące dla ludzi, których dotyczą. Przejawem takiej niewiedzy jest homofobia, czyli uprzedzanie się do...

Coming out

Co to jest coming out? (WIDEO)

Co to jest coming out? (WIDEO) Odtwórz wideo

, przyjaciołom i znajomym. Reakcją na coming out może być odrzucenie - jeśli otoczenie ma poglądy nietolerancyjne wobec mniejszości seksualnych (...) także z orientacją seksualną. Tajemnice tego typu...

Życie intymne

Jak często uprawiamy seks? (WIDEO)

Jak często uprawiamy seks? (WIDEO) Odtwórz wideo

się, że mężczyźni myślą o seksie co 5 minut. Kobiety do kwestii stosunku podchodzą jednak bardziej emocjonalnie. Człowiek przejawia zachowania seksualne (...) raz. Doznania seksualne i zapotrzebowanie na nie zmieniają...

Zdrowie

Na co umierają Polki, a na co Polacy?

Na co umierają Polki, a na co Polacy?

lat temu różnica ta wynosiła 8,5 roku. Jednocześnie jednak wzrasta liczba zachorowań na nowotwory, choroby serca i układu oddechowego. Na co najczęściej umierają (...) (3 proc.). Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, aż za 21 proc....

Rozwój niemowlęcia

Młodzi rodzice

Młodzi rodzice

Wszyscy rodzice popełniają błędy. Nic w tym dziwnego - nikt nie jest doskonały. Na błędy szczególnie narażeni są świeżo upieczeni rodzice

Problemy z seksem

Seksualne ryzyko (WIDEO)

Seksualne ryzyko (WIDEO) Odtwórz wideo

o konsekwencjach seksu częściej myślą kobiety i z tej przyczyny są one bardziej oporne w podejmowaniu kolejnych erotycznych wyzwań. Dla mężczyzn współżycie