Muzyka nagle ucichła. Prezenter radiowy zmarł podczas audycji
55-letni prezenter radiowy po dziesięciu latach emerytury postanowił wrócić do tego, co kochał najbardziej. Zmarł w czasie porannej audycji, którą nadawał ze swojego domu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od siedziby stacji. Wieloletni współpracownicy mężczyzny przyznają, że są zdruzgotani.
1. Prawdopodobną przyczyną był zawał serca
Lokalna stacja GenX Radio Suffolk poinformowała, że prezenter radiowy Tim Gough zmarł w poniedziałek o 7.50 rano. Przyczyną prawdopodobnie był zawał serca. Do tragicznego wydarzenia doszło w trakcie porannej audycji na żywo – Gough nadawał ze swojego domu w Lackford oddalonego o 55 km od siedziby stacji.
Jak relacjonuje BBC, zaledwie godzinę po rozpoczęciu audycji muzyka nagle się zatrzymała. Po kilku minutach ciszy w eterze zaczęto dźwięki rozbrzmiały ponownie. Jednak Tim Gough już nie wrócił na antenę.
"Z najcięższym sercem muszę was poinformować, że nasz drogi przyjaciel i gospodarz porannych audycji odszedł dziś rano, prezentując swój program" – potwierdził rzecznik prasowy stacji radiowej za pośrednictwem mediów społecznościowych.
2. Bliscy i współpracownicy pogrążeni w żalu
"Nasz szok i zdruzgotanie są nie do opisania" - przekazała w komunikacie rozgłośnia, w której pracował prezenter.
- Znać Tima osobiście, tak jak ja, bardzo blisko przez ponad 30 lat, oznaczało mieć do czynienia z ciepłym, opiekuńczym, zabawnym facetem, którego ja i moja rodzina bardzo kochaliśmy. Ta wiadomość rozdarła nasze serca – powiedział Stephen Foster, którego Gough poznał na początku swojej kariery zawodowej.
Tim Gough rozpoczął pracę w 1986 roku w Radio Orwell w Ipswich, a większa część jego kariery zawodowej była związana z lokalnym oddziałem BBC w Suffolk. Prezenter przed dziesięcioma laty przeszedł na emeryturę, jednak zamiłowanie do radia okazało się silniejsze.
- Tim był w radiu od lat 80. i wrócił z radiowej emerytury, aby od samego początku w pełni zaangażować się w nasz projekt, aby przywrócić lokalne radio komercyjne do jego ukochanego Suffolk – przyznał dyrektor stacji radiowej, James Hazell.
Hazell w poście na Twitterze deklaruje, że nie pozwoli, by ciężka praca prezentera poszła na marne.
"Stworzymy najlepszą stację radiową, jaką możemy, z której Suffolk będzie dumny" – napisał.
3. Objawy zawału
Do zawału serca może dojść całkiem niespodziewanie nawet u osoby, która dotychczas uważała się za zupełnie zdrową, ponieważ prowadzą do niego procesy trwające przeważnie kilka lat. Choroby serca są najczęstszymi przyczynami zgonów w Polsce.
W przypadku zawału serca głównie odczuwane są bóle wieńcowe. Są one silne, trwają około 20-30 minut. Mogą się one pojawić bez jakiejś uchwytnej przyczyny. Dochodzą do tego także nudności, wymioty, złe samopoczucie, pocenie się, zasłabnięcia.
Innymi typowymi objawami zawału serca są:
- ból w klatce piersiowej,
- ból za mostkiem,
- duszność,
- poty,
- uczucie lęku,
- nudności,
- ewentualnie stany podgorączkowe.
Jeżeli się pojawią, nie zwlekaj - od razu wzywaj pogotowie.
Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.