Trwa ładowanie...

Nigdy nie kładź nóg na deskę rozdzielczą podczas jazdy (WIDEO)

Zobacz film: "Nigdy nie kładź nóg na deskę rozdzielczą podczas jazdy!"

Wielu z nas ma swoje sposoby na umilenie sobie długiej podróży. Jedni czytają wtedy książkę, inni nadrabiają zaległości w wiadomościach, słuchają muzyki, czy przeglądają internet.

Ale zdarza się także, że podczas naszej podróży samochodem na miejscu pasażera wolimy trochę odpocząć, więc wygodnie odchylamy fotel do tyłu i wyciągamy nogi przed siebie na deskę rozdzielczą.

Nie jest to kulturalne zachowanie, ale dla wielu bardzo wygodne. Nie spodziewamy się jednak, że podczas wypadku taka pozycja może stać się dla nas śmiertleną pułapką!

Przekonała się o tym bohaterka naszego materiału, która nie widziała nic złego w swojej nietypowej pozycji.

''Przez całe życie miałam nogi skrzyżowane i ułożone na desce rozdzielczej samochodu. Mój mąż powtarzał mi często, że w końcu dojdzie do tragedii i połamię sobie nogi. Ale zawsze jeździliśmy przepisowo, z odpowiednią prędkością,. Teraz też podróż przebiegała spokojnie, nie było korków, droga była pusta'' - mówi poszkodowana w wypadku.

Dziewczyna spędziła w szpitalu tylko 3 dni, ponieważ jej rodziny nie było stać na leczenie i odpowiednią rehabilitację.

Niestety od tamtej chwili Audra Tatum nie odzyskała do końca sprawności. Największy problem sprawia jej chodzenie, nie może też ustać na nogach dłużej niż 4 godziny dziennie. Po tym czasie czuje ogromny ból, a nogi uginają się pod nią, jakby były z waty.

Strażacy postanowili nagłośnić jej historię, aby ostrzec innych przed niebezpiecznym nawykiem. Również nasza bohaterka chce zaangażować się w szerzenie świadomości wśród innych podróżujących.

Zobacz także

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza