Trwa ładowanie...

Co miesiąc milion pacjentów szuka tu pomocy

Już ponad milion chorych miesięcznie korzysta z serwisu KtoMaLek.pl, by sprawdzić dostępność i zarezerwować swoje leki w najbliższych aptekach. Portal stał się szczególnie przydatny dla osób przewlekle chorych, które przyjmują leki trudno dostępne, a także pacjentów, którzy muszą przyjąć lek nagle i nie mogą sobie pozwolić na chodzenie od apteki do apteki. Jak zmieniła się sytuacja pacjentów dzięki serwisowi KtoMaLek.pl? Jak szybko znaleźć swój lek dzięki tej stronie? Czytaj dalej, by się tego dowiedzieć!

1. Jak szukać leków trudno dostępnych?

Choć dla wielu osób problem znalezienia swojego leku może wydawać się abstrakcyjny, to dla sporej grupy pacjentów w Polsce jest on codziennością. Osoby przewlekle chore, np. na cukrzycę lub choroby układu krwionośnego, a także matki, które próbują znaleźć mleko modyfikowane dla swoich dzieci, bywają zmuszone często do wielogodzinnych, a nawet wielodniowych poszukiwań, które nie zawsze kończą się sukcesem.

Oczywiście, w niektórych wypadkach możliwe jest skorzystanie z aptek on-line lub zamówienie leku zamówienie leku w aptece, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy lek nie jest dostępny już w hurtowni. Wtedy z pomocą przychodzi serwis KtoMalek.pl, który pomaga pacjentom sprawdzić natychmiast dostępność leku w najbliższych aptek i dokonać jego rezerwacji. Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci nie są już skazani na długie poszukiwania i mogą szybko otrzymać swój lek.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

2. Jak znaleźć lek przez serwis KtoMaLek.pl?

Z pomocą w takich sytuacjach oczywiście przychodzi internet, a dokładniej wyszukiwarka leków KtoMaLek.pl, która odwiedzana jest przez chorych ponad milion razy miesięcznie. Jak z niej skorzystać? To wyjątkowo proste. Wystarczy podać swoją lokalizację i nazwę leku, a następnie wybrać spośród najbliższych aptek tę, która odpowiada nam najbardziej. Teraz wystarczy już tylko zarezerwować lek i po otrzymaniu potwierdzenia z apteki odebrać go na miejscu. Całość procesu trwa zaledwie kilka minut i jest ogromną oszczędnością czasu dla pacjentów.

Warto nadmienić, że na stronie KtoMaLek.pl znaleźć można również zawsze aktualną listę leków refundowanych razem z odpłatnościami, a także wyszukiwarkę interakcji, która pozwoli nam uniknąć szkodliwych połączeń leków z żywnością.

Leki zamówione w KtoMaLek.pl można odebrać w aptece
Leki zamówione w KtoMaLek.pl można odebrać w aptece

3. Czy rzeczywiście problem dostępności leków jest tak istotny?

Problem dostępu do leków w Polsce na pewno nie należy do marginalnych. Aż ¼ Polaków ma trudności ze znalezieniem przepisanych medykamentów. W skrajnych przypadkach poszukiwane leki, np. stosowane przy chorobach zakrzepowych, znajdują się jedynie w kilku aptekach w województwie, a nawet Polsce.

Skąd biorą się braki niektórych leków w aptekach? W wielu przypadkach nie ma go u samego producenta. Może to być spowodowane trudnością z zakupem surowców, a także skomplikowanym procesem produkcji. Do problemu z zakupem leków przyczyniają się również osoby, które nielegalnie wywożą je z kraju.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Leki zamówione w serwisie KtoMaLek.pl można odebrać w aptece
Leki zamówione w serwisie KtoMaLek.pl można odebrać w aptece
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza