Trwa ładowanie...

Recenzja książki "Zdrowie z natury" Burke Lennihan

Książka, która zrobiła wielką furorę za granicą, wreszcie doczekała się polskiego wydania. Jej autorką jest Burke Lennihan, wybitna ekspertka od medycyny niekonwencjonalnej, specjalistka w zakresie uzdrawiania holistycznego i homeopatycznego, a także wykładowczyni na dwóch uczelniach: Uniwersytecie Harvarda i Lesley University. Z uwagi na to, że pochodzi z rodziny lekarskiej (jej ojciec był chirurgiem naczyniowym, który testował w swoim laboratorium pierwszy na świecie aparat ultradźwiękowy Dopplera, matka zaś zajmowała się biochemią i badała rozmazy dla doktora Papanicolau – „ojca” cytologii), zainteresowanie medycyną rozwinęło się u niej naturalnie. Po ukończeniu studiów na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda otworzyła sklep ze zdrową żywnością i zajęła homeopatią, pobierając lekcje u najsłynniejszego na świecie homeopaty – Luca de Scheppera. Połączenie tych dwóch dziedzin: zdrowego żywienia i homeopatii zaowocowało niezwykle interesującymi pozycjami książkowymi, z których jedna jest już dostępna do kupienia w naszych księgarniach.

Zapraszamy do zapoznania się z książką, wydaną pod patronatem abcZdrowie.pl "Zdrowie z natury" Burke

zobacz galerię

W swojej przełomowej książce autorka przekonuje, że każdy z nas może pokonać najpowszechniejsze dolegliwości typowe dla współczesnego człowieka. Wymienia ich ponad pięćdziesiąt. Są to, między innymi, tak znane nam problemy zdrowotne, jak afty, migreny, bóle pleców, głowy i stawów, reakcje alergiczne, biegunki, zaparcia, wzdęcia, przeziębienia, problemy ze wzrokiem i słuchem, trądzik, skaleczenia i oparzenia, a nawet efekty uboczne leczenia antynowotworowego. Autorka, dając wyraz ugruntowaniu w medycynie holistycznej, nie pomija także kwestii zdrowia psychicznego, dostarczając cennych wskazówek, jak radzić sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi, uczuciem lęku i przygnębienia. Ta książka to zarówno poradnik po naturalnych remediach przydatnych w eliminowaniu najpowszechniejszych dolegliwości, jak i podręczna pomoc psychologiczna w leczeniu nagłego przypływu negatywnych emocji: wściekłości, zazdrości, smutku, przerażenia czy samotności. Burke Lennihan nie tylko doradza czytelnikom w kwestiach zdrowego żywienia, ale podpowiada także, jak stosować poszczególne suplementy w zależności od wieku i kondycji fizycznej, odsyła do innych wartościowych książek i stron internetowych poświęconych

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

medycynie naturalnej , a ponadto szczegółowo odnosi się do problemu zdrowia emocjonalnego w jego aspekcie holistycznym. Okazuje się bowiem, że odpowiednie żywienie, suplementacja oraz zdrowie emocjonalne tworzą solidne podstawy, odzwierciedlające sposób, w jaki funkcjonujemy na co dzień. Przyczyną dolegliwości fizycznych są często brak zbilansowanej diety, nieodpowiedni poziom egzogennych kwasów tłuszczowych czy toksyczny ładunek metali ciężkich w organizmie. Te z kolei wpływają na nasze stany emocjonalne. I tak koło się zamyka. Jeśli więc chcemy naprawdę zadbać o swoje zdrowie, musimy wziąć pod uwagę wszystkie jego aspekty. I tu właśnie przychodzi w sukurs domowa apteczka leków, których siła tkwi w otaczającej nas naturze.

Dodatkowym atutem książki jest uporządkowanie w kolejności alfabetycznej wszystkich omówionych dolegliwości. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że autorka, opisując poszczególne problemy zdrowotne, podaje zarówno sposoby na szybką pomoc, jak i na leczenie długofalowe. Bezcenne są również tak zwane życiowe porady, pozwalające szybko i skutecznie pozbyć się dolegliwości w przypadku, gdy zawodzą wszystkie inne formy leczenia. Co ciekawe, temat, który przecież do najłatwiejszych nie należy, został omówiony w sposób nieskomplikowany. Książka zachęca do dalszych poszukiwań i inspiruje do spojrzenia łaskawszym okiem na naturalne zasoby naszej planety.
Mimo że na rynku wydawniczym w Polsce znajduje się już sporo tytułów traktujących o medycynie niekonwencjonalnej, książka Burke Lennihan różni się od nich zasadniczo: ujmuje ciekawym spojrzeniem na kwestię zdrowia człowieka, pragmatycznym podejściem do licznych problemów, które mogą dotknąć nas wszystkich, oraz wielkim szacunkiem dla natury, która w dzisiejszych czasach, niestety, zbyt rzadko poddawana jest głębszej refleksji. Co najistotniejsze jednak, książka stanowi bezcenny skarb, dzięki któremu powrót do zdrowia będzie nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza