Relacja z Gali przyznania nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

Już po raz IV rozdaliśmy nagrody Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny. Spośród 200 nominowanych przez pacjentów lekarzy i farmaceutów z całej Polski Kapituła Honorowa Nagrody wyłoniła 20 laureatów. Tegoroczna gala odbyła się w szczególnym miejscu – Filharmonii Narodowej w Warszawie w przeddzień ustanowionego przez papieża Jana Pawła II Dnia Chorego. To właśnie tu spotkały się światy: medycyny, farmacji i sztuki, aby podziękować tym, którzy poświęcili całe swoje życie pomocy pacjentom.

W tym roku Kapituła postanowiła wręczyć aż dwie statuetki Aniołów Honorowych. Otrzymały je Ewa Błaszczyk, za to, „że poruszyła cały świat dla tych niewielu, dla których się on na chwilę zatrzymał” oddając całą siebie fundacji „Akogo?” oraz Małgorzata Maćkowiak, która poprzez stowarzyszenie na rzecz chorób rzadkich „Ars Vivendi” zmieniła pojedyncze bezsilności ludzkie w siłę zdolną zmienić system medyczny w Polsce.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Podczas tego szczególnego wydarzenia mieliśmy zaszczyt gościć aż 15 ambasadorów z całego świata, znamienitości ze świata kultury i sztuki, a także przedstawicieli rządu oraz wybitne autorytety ze świata farmacji i medycyny. Polskie media jednoznacznie okrzyknęły Anioły Farmacji i Anioły Medycyny najbardziej prestiżową nagrodą w środowisku, przyznawaną przez pacjentów.

Wydarzenie poprowadził jak zawsze błyskotliwy Szymon Hołownia. Nagrody w kategorii Anioły Farmacji wręczyli Krystyna Kofta i Jan Mela, a Anioły Medycyny - Halina Frąckowiak i Krzysztof Hołowczyc. Anioły Honorowe przekazali Katarzyna Miller i prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński, statuetki wręczał Jakub Zieliński z Wirtualnej Polski.

IV gala została uświetniona koncertem niesamowitej Kate Liu – laureatki XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego mi. Fryderyka Chopina, która stworzyła unikatowy repertuar, aby uczcić nagrodzonych laureatów. Poniżej przedstawiamy listę utworów wykonanych podczas gali.

Specjalny repertuar Kate Liu podczas Gali Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

  • Mozart - Sonata in B - dur
  • Brahms – 4 Ballady op. 10
  • Chopin - Walc F - dur
  • Chopin - Nokturne H- dur op. 62
  • Chopin - Sonata nr 3

Bis:

  • Chopin - Mazurek nr 3 c-moll op. 56.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy