Trwa ładowanie...

Siostra zmarłej Agnieszki z Częstochowy wydała oświadczenie. Złożono zawiadomienie do prokuratury

Do tragicznej śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy doszło po tym, jak u kobiety nastąpiło obumarcie płodów. Według relacji rodziny szpital zwlekał z ich wydobyciem. Lekarze mieli też utrudniać bliskim zarówno kontakt ze zmarłą, jak i dostęp do dokumentacji medycznej. Teraz siostra Agnieszki wydała oświadczenie.

spis treści

1. Siostra bliźniaczka nagrała wideo

- Nazywam się Wioletta Paciepnik. Jestem siostrą bliźniaczką zmarłej Agnieszki z Częstochowy. Moja siostra zmarła w szpitalu po ponad miesięcznym pobycie tam. Była w ciąży bliźniaczej. Kiedy w grudniu jeden płód obumarł, mąż Agnieszki (a mój szwagier) błagał lekarzy, by ratowali mu żonę, nawet kosztem ciąży. Agnieszka nosiła tydzień martwy płód. Aż obumarł drugi. Oba wydobyto po dwóch dniach od ich zgonu. Cały ten czas siostra bardzo źle się czuła, miała podwyższone CRP, czyli wskaźnik stanu zapalnego w organizmie. 25 stycznia moja siostra zmarła – mówi w przejmującym nagraniu pani Wioletta.

2. Rodzina zapowiada konferencję

Siostra bliźniaczka zmarłej podkreśla też, że wraz z rodziną będą walczyć o sprawiedliwość. Nie tylko w imieniu Agnieszki, ale i wszystkich kobiet w Polsce, by nie podzieliły losu zmarłej. Pani Wioletta nie ukrywa, że do końca wierzyła, że siostra z tego wyjdzie, a szpital zrobi wszystko, by jej pomóc. Przyznaje, że pożegnała się z siostrą w ostatniej chwili. Rodzina złożyła już skargę do Rzecznika Praw Pacjenta oraz zawiadomienie do prokuratury. W poniedziałek 31 stycznia ma odbyć się konferencja prasowa rodziny zmarłej. Bliscy Agnieszki podkreślają, że ‘’karygodnym faktem” jest to, że płody zostały wydobyte z ciała Agnieszki dopiero dwa dni po obumarciu drugiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza