Spędził w lodzie ponad 2,5 godziny. Wszystko na cel charytatywny
Romain Vandendorpe ustanowił rekord świata, aby zebrać pieniądze na leczenie dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi. Francuski medyk spędził ponad dwie godziny w kabinie wypełnionej lodem. Twierdzi, że udało mu się to osiągnąć dzięki wyobraźni i koncentracji.
1. Rekord świata na cel charytatywny
34-letni Romain Vandendorpe postanowił zebrać pieniądze na szczytny cel. Chciał ustanowić rekord świata w jak najdłuższym czasie spędzonym w lodzie, by za każdą minutę spędzoną w kabinie ludzie wpłacali 1 euro. Pracownik służby zdrowia został zakopany po szyję w lodzie w specjalnie wybudowanej kabinie i spędził w niej 2 godziny 35 minut i 43 sekundy, bijąc poprzedni rekord o 40 minut.
"Każdy może przekazać 1 euro za każdą minutę zanurzenia Romaina w lodzie" - powiedział Steve de Matos, szef stowarzyszenia Wonder Augustine.
Mężczyzna przyznał, że trenował wcześniej, by pokonać ludzkie ograniczenia. Wykorzystywał do tego techniki neuro-poznawcze oparte na koncentracji i wyobraźni, by móc przenieść się myślami gdzie indziej. Jego treningi obejmowały siedzenie w lodowatym jacuzzi, w 500-litrowej zamrażarce, a następnie pozostawanie przez dłuższy czas w śniegu we francuskim ośrodku narciarskim Chamonix.
"Jeśli trenujemy i damy z siebie wszystko, możemy iść naprzód i uzyskiwać lepsze wyniki" - powiedział.
Romain ma zamiar przekazać pieniądze zebrane w ten sposób na rzecz stowarzyszenia Wonder Augustine założonego w Wattrelos po śmierci czteroletniej dziewczynki, która zmarła dwa lata temu na raka mózgu. Mężczyzna spotkał się z nią kilka dni przed śmiercią.
2. Kąpiel lodowa
Mimo że konkurencja, w której startował Romain, może być dla wielu osób kontrowersyjna, to w terapii sportowej kąpiel lodowa jest bardzo popularna. Szczególnie po okresie intensywnych ćwiczeń zanurzenie w lodzie lub zimnej wodzie jest często stosowane.
Wielu sportowców po intensywnych ćwiczeniach fizycznych stosuje zanurzenie w zimnej wodzie w przekonaniu, że przyspiesza to regenerację organizmu.
Jednak niektórzy specjaliści sugerują niewielkie korzyści, takie jak zmniejszenie uszkodzenia mięśni i dyskomfortu oraz złagodzenie opóźnionej bolesności mięśni, a inni wręcz zarzucają, że ta metoda wiąże się z ryzykiem hipotermii.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.