Spray Tears Again

Tears Again to spray liposomalny, który ma za zadanie stabilizowanie warstwy lipidowej filmu łzowego, a także poprawę nawilżenia powierzchni powiek i oczu. Preparat Tears Again zaleca się osobom, którym dokuczają następujące objawy: suche oko, pieczenie i swędzenie oczu, uczucie „ciała obcego” w oku, a także zmęczone powieki. W jednym ml preparatu znajduje się: lecytyna sojowa (10 mg), etanol (8 mg), chlorek sodu (8 mg), fenoksyetanol (5 mg), witamina E (0,02 mg), palmitynian witaminy A - (0,25 mg), woda oczyszczona.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Jak stosować spray Tears Again?

Tears Again

Spray Tears Again nawilża oczy, a także obszar powieki. Pomaga m.in. w przypadku swędzenia lub pieczenia oczu oraz w zespole suchego oka.

Spray Tears Again rozpyla się 1-2 razy na powieki zamkniętych oczu. Nie należy rozpylać produktu na otwarte oczy. Niewskazane jest również dotykanie powierzchni oczu końcówką sprayu. Aerozol należy trzymać w odległości nie mniejszej niż 10 cm. Jeśli dojdzie do przypadkowego zaaplikowania preparatu na otwarte oczy, może pojawić się krótkotrwałe uczucie lekkiego pieczenia. Objaw ten ustępuje bardzo szybko i nie wywołuje uszkodzeń.

Osoby używające kosmetyków powinny aplikować preparat Tears Again zanim nałożą makijaż i po demakijażu. Spray można zastosować także na gotowy makijaż oczu, ale wówczas wystarczy jedna aplikacja z nieco większej odległości (zaleca się około 20 cm).

Aerozol Tears Again poprawia komfort u osób noszących soczewki kontaktowe. Preparat należy stosować 3-4 razy każdego dnia. Jeśli jednak objawy są bardziej nasilone, można aplikować produkt częściej.

Przeciwwskazania do stosowania Tears Again Spray Tears Again nie powinien być stosowany przez osoby z nadwrażliwością na jego składniki.
Ciąża i karmienie piersią Brak danych na temat stosowania preparatu przez kobiety ciężarne i matki karmiące piersią.

Ostrzeżenia dla pacjentów

Przed zastosowanie preparatu należy przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania leku. Jest to doskonałe źródło informacji na temat wskazań, przeciwwskazań, działań niepożądanych oraz dawkowania produktów leczniczych. Można również skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dane dotyczące poszczególnych produktów prezentowane na portalu abcZdrowie nie są odpowiednikiem konsultacji z lekarzem, nie mogą również zastępować i ograniczać kontaktu pacjenta z lekarzem.

Przedstawione opisy leków mają służyć celom informacyjnym. Nie gwarantują one, że dany medykament będzie efektywny, bezpieczny i prawidłowo dobrany w każdym przypadku. Fachowa porada farmaceuty lub lekarza jest niezbędna, by proces leczenia przebiegał właściwie, dlatego też zanim zaczniesz stosować lek, porozmawiaj ze specjalistą. Lekarz lub farmaceuta pomoże ci również w razie wątpliwości lub braku zrozumienia tekstu.

Redakcja abcZdrowie.pl, 7 miesięcy temu

Leki

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Leki i suplementy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Leki i suplementy
Leki i suplementy

Latopic na AZS

Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

Leki i suplementy

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

, nabyć jego tańszy odpowiednik. Farmaceuci mają zresztą obowiązek nam o tym powiedzieć. Niższa cena zwykle jest kusząca, zwłaszcza jeżeli niezbędne leki (...) są stosunkowo kosztowne lub jest ich dużo. Czy warto się zdecydować na zamiennik? Czym...

Leki i suplementy

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Siła tkwi w biotynie. W jakich produktach ją znajdziesz?

Rola biotyny Witamina H, witamina B7, biotyna. Tak nazywamy składnik, który jest niezbędny do pracy naszego organizmu. Nazwa witaminy pochodzi z języka niemieckiego. Oznacza "haut", czyli skórę. Za co odpowiada? Jak sama nazwa wskazuje - za stan skóry,...

Leki i suplementy

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Kolejne serie produktów leczniczych wycofane ze sprzedaży Wśród wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny produktów medycznych znalazły się: popularne krople do oczu dla alergików, czopki dla dzieci ułatwiające wypróżnianie się oraz Ciechociński...

Leki i suplementy

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

złożonych, zwłaszcza w tych przeznaczonych do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Sięgając jednocześnie po różne leki z tej grupy, licząc

Leki i suplementy

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

to nie leki Przede wszystkim należy pamiętać, że mimo iż wiele suplementów możemy kupić w aptece, formalnie nie są one lekami. Tak mogą być nazwane (...) kontroli, jak leki. Suplementy...