Trwa ładowanie...

Studenci medycyny będą uczyli się empatii (WIDEO)

Zobacz film: "Studenci medycyny będą uczyli się empatii"

Paneliści wskazywali na potrzebę,aby w kształceniu przed dyplomowym, czyli w czasie studiów lekarzy, jak i w kształceniu podyplomowym, czyli już lekarzy, którzy robią specjalizację, było więcej zajęć warsztatowych, które by pokazały jak możesz rozmawiać z pacjentem i jak możesz pacjentowi komunikować sprawy trudne, które dotyczą jego zdrowia, jak masz rozmawiać z rodziną.

Ale to co niewatpliwie jest także ważne, to jak lekarz może, powinien sobie radzić z emocjami, które wynikają także z realizacji bardzo trudnego zawodu, zawodu, który jest także szalenie obciążający emocjonalnie i tutaj widzimy także dużą potrzebę profesjonalnego wsparcia dla lekarzy w sytuacjach. Ich takich pewnych emocji, które towarzyszą także pracy zawodowej.

-Myślę że teraz nastąpiło przyspieszenie i rzeczywiście obserwuję fakt, że coraz częściej młodzi lekarze mają zbyt mało czasu na to, żeby poświęcić uwagę swojemu, swojemu choremu.

Pewnie to wynika z rzeczywiście systemu, ale dobrze, że o tym mówimy i dobrze, że widzimy potrzeby zmian, bo ja osobiście uważam, że dobór młodych ludzi na studia, także cały przebieg na studia no na pewno kształtuje osobowość i to czy ten lekarz później wykazuje te cechy osobowości, zainteresowania, szacunku, empatii również można ukształtować poprzez edukację.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.