Trwa ładowanie...

Tabletka z magnesem

Pismo „Proceedings of the National Academy of Sciences” przedstawiło wyniki badań amerykańskich naukowców, którym udało się opracować pigułkę kontrolowaną za pomocą pola magnetycznego. Nowoczesna metoda zastosowana w magnetycznej tabletce ma ułatwiać wchłanianie leków...

spis treści

1. Badania nad tabletką z magnesem

Uczeni z Brown University przeprowadzili na szczurach badania nad sposobem skuteczniejszego podawania leków. Ma to być alternatywa dla zastrzyków, których wielu pacjentów chciałoby uniknąć i tradycyjnych pigułek, które często nie rozpuszczają się w odpowiednim odcinku przewodu pokarmowego. Tabletka z magnesem ma umożliwić zatrzymanie leku we właściwym miejscu, a tym samym jego optymalne wchłanianie. Badania z użyciem nowej tabletki powiodły się już na gryzoniach, a w najbliższym czasie rozpoczną się testy na większych zwierzętach, a w przyszłości również badania kliniczne na ludziach.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Działanie pigułki z magnesem

W nowej metodzie podawania leków zastosowano żelatynową kapsułkę zawierającą magnes, a także urządzenie wytwarzające pole magnetyczne o automatycznie regulowanym natężeniu siły działającej na pigułkę. Dzięki temu tabletka może się przemieszczać. Jej położenie ustalane jest za pomocą urządzenia rentgenowskiego. Nowa technologia może znaleźć zastosowanie w leczeniu cukrzycy i chorób nowotworowych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza