Trwa ładowanie...

Targi - Twoje Zdrowie i Uroda

Informacja prasowa

W dniach 17 i 18 września 2016 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbędzie się prozdrowotne wydarzenie Targi - TWOJE ZDROWIE i URODA. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji lekarzy specjalistów z róznych dziedzin, różnych specjalności, ekspertów w zakresie prawidłowego żywienia, ćwiczeń poprawiających kondycję i zdrowie. Wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z porad i wiedzy ekspertów w czterech strefach tematycznych: DIAGNOSTYKA, EDUKACJA, PROFILAKTYKA i URODA.

spis treści

1. Strefa diagnostyki

W strefie udostępnione zostaną gabinety medyczne, w których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych, skonsultować się z lekarzami wielu specjalizacji m.in. Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie, Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Dziecięcego, przy ulicy Niekłańskiej, dr Anetą Górska-Kot, Kliniki Flebologii, konsultacje flebologiczne wraz z USG, Doppler żył kończyn dolnych - dr hab. n. med. Tomasz Grzela i dr Cezary Szary, będzie można skorzystać z badań spirometrycznych i konsultacji dr n. med. Piotra Dąbrowieckiego, przewodniczącego Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POchP, obecna będzie również prof. Elżbieta Biernat, ekspert w zakresie badania aktywności fizycznej Polaków.

Chętni będą mogli zrobić pomiar masy i składu ciała (BMI), skorzystać z konsultacji diabetologicznych, dietetycznych, ortopedycznych, zbadać ciśnienie tętnicze, poddać się badaniom wzroku (badania przeprowadzą specjaliści z szpitala okulistycznego Retina) oraz badaniom słuchu.

2. Strefa edukacji

Adresowana do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowia i prawidłowego żywienia. Prelekcje wygłoszą m.in. , prof. dr. hab. Mirosław Jarosz Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia, dr.hab.n.med. Tomasz Grzela i dr. Cezary Szary z Kliniki Flebologii, lekarze Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie, dr.n.med. Piotr Niedziałkowski Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME, Kierownik Centrum Zdrowej Skóry, dr.n.med. Piotr Dąbrowiecki, przewodniczący Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POchP, dietetyk Agnieszka Piskała specjalizująca się w stosowaniu dietoterapii w oparciu o analizę genotypów.

3. Strefa profilaktyki

Każdy będzie mógł uczestniczyć w pokazach prowadzonych przez doświadczonych trenerów personalnych, zasięgnąć konsultacji, wziąć udział w warsztatach dla biegaczy np. „Jak nie nabiegać sobie biedy” czy Niezbędnik biegacza” – warsztat prowadzony przez specjalistów z Kliniki Rehabilitacji Sportowej ORTOREH, wziąć udział w warsztatach ćwiczeń na kręgosłup, pokazach pilatesa, czy warsztatach tanecznych Egurrola Dance Studio.

W strefie profilaktyki znajdzie się również strefa pokazów kulinarnych, a w niej pokazy zdrowego gotowania, które poprowadzą Monika i Maciej Szaciłło oraz Jola Słoma i Mirek Trymbulak, twórcy “Atelier Smaku”- bezglutenowej kuchni wegańskiej.

4. Strefa urody

W strefie piękna i urody, będzie można skorzystać z darmowych badań dermatoskopowych skóry, przebadać zmiany skórne i uzyskać specjalistyczną informację medyczną na temat ich charakteru. Oferowane będą również darmowe zabiegi z obszaru kosmetologi Hi-Tech, nowości kosmetyczne, porady fryzjerów, stylistów, wizażystów. W strefie będzie można spotkać się z projektantami odzieży na stoisku Pop- Up Store powered by Polish Design Today oraz Designers Place Warsaw.

5. Wydarzenia specjalne

FINAŁ DNI SPIROMETRII 2016, które odbędą się w dniach 12-17.09.2016. Jest to częś

wieloletniej kampanii Healthy Lungs for Life. W trakcie Targów „Twoje Zdrowie i Uroda” nastąpi podsumowanie Dni Spirometrii, tematem wiodącym tegorocznych obchodów będzie rola aktywności fizycznej w przebiegu przewlekłych chorób układu oddechowego. Tegoroczne obchody zostały objęte Honorowym Patronatem Ministra Zdrowia.

DNI DAWCY SZPIKU, we współpracy z Fundacją Dawców Szpiku Kostnego DKMS Polska przeprowadzona zostanie rejestracja. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Zostań dawcą szpiku i uratuj życie.

6. Patronat Targów

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat Merytoryczny: Instytut Żywnośći i Żywienia z Ogólnopolskim Centrum Dietetyki, Klinika Flebologii, Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergii i POchP, Szpital Dziecięcy im. prof. dr. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.