Terapia Bacha dla zdrowia ciała i ducha
Odczuwasz przygnębienie, dziwny niepokój, a może brakuje ci motywacji, aby stawić czoło wyzwaniom dnia codziennego? Sposobem na odzyskanie równowagi wewnętrznej może być terapia dr Bacha. Czym są esencje kwiatowe i w jaki sposób mogą wyleczyć organizm?
1. Źródło choroby tkwi w umyśle
Zdaniem brytyjskiego lekarza, Edwarda Bacha, przyczyną wszystkich fizycznych dolegliwości jest zły stan psychiczny. Specjalista większość swojego życia spędził na szukaniu powiązań między różnymi chorobami, z którymi boryka się człowiek, a kondycją psychiczną.
Z wieloletnich badań i obserwacji wynika, że aby skutecznie zwalczyć konkretną dolegliwość, trzeba najpierw dotrzeć do jej źródła, które tkwi w umyśle. Wszystkie negatywne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, czyli m.in. strach, gniew, lęk, smutek, poczucie winy lub uczucie samotności, objawiają się bowiem w postaci różnych chorób.
Interesujesz się medycyną naturalną?
Poznaj 10 niedocenianych ziół i przypraw , które pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie!
Aby pomóc choremu w walce ze złym stanem psychicznym i w leczeniu związanych z nim fizycznych objawów, specjalista opracował 38 różnych ekstraktów kwiatowych, które następnie przyporządkował do siedmiu różnych grup, biorąc pod uwagę stan psychiczny pacjenta: odczuwany strach i niepewność, utrata zainteresowania otoczeniem, poczucie osamotnienia, nadwrażliwość, rozpacz oraz nadopiekuńczość.
Przykładowo w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego stosuje się oliwkę, w przypadku problemów z niskim poczuciem własnej wartości – modrzew europejski, a w trudnych sytuacjach życiowych – ekstrakt z orzecha włoskiego.
2. Tabletka przeciwbólowa to nie wszystko
Bardzo często staramy się leczyć swoje choroby, sięgając po różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe, które niestety nie leczą, tylko chwilowo pomagają zapomnieć o problemie. W przypadku terapii kwiatowej najważniejsze jest znalezienie przyczyny bólu.
W pierwszej kolejności pacjent musi zajrzeć w głąb siebie i uświadomić sobie swoje stany emocjonalne. Większość z nas rzadko zastanawia się nad swoimi uczuciami, co sprawia, że postępujemy tak a nie inaczej. Terapia kwiatowa pomaga lepiej przyjrzeć się swoim emocjom i na ich podstawie dobrać odpowiednią esencję.
W terapii bardzo ważne jest podejście holistyczne do człowieka. Ta sama choroba u dwóch różnych osób może mieć tak naprawdę inne emocjonalne podłoże, w związku z tym zastosowane ekstrakty kwiatowe także będą się różniły.
Po esencje kwiatowe warto sięgać nie tylko w czasie choroby, ale również zapobiegawczo. Ekstrakty mogą być stosowane doraźnie lub przez np. kilka tygodni. Dzięki nim można m.in. odzyskać pewność siebie, zwalczyć negatywne emocje i pokonać wewnętrzne lęki, które według specjalisty są źródłem różnych chorób, np. problemów z żołądkiem, bólu głowy czy nadciśnienia.
Terapia kwiatowa może być stosowana przez wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że może ona stanowić jedynie uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.