Terapia Bacha dla zdrowia ciała i ducha

Odczuwasz przygnębienie, dziwny niepokój, a może brakuje ci motywacji, aby stawić czoło wyzwaniom dnia codziennego?  Sposobem na odzyskanie równowagi wewnętrznej może być  terapia dr Bacha. Czym są esencje kwiatowe i w jaki sposób mogą wyleczyć organizm?

1. Źródło choroby tkwi w umyśle

Zdaniem brytyjskiego lekarza, Edwarda Bacha, przyczyną wszystkich fizycznych dolegliwości  jest zły stan psychiczny. Specjalista większość swojego życia spędził na szukaniu powiązań między różnymi chorobami, z którymi boryka się człowiek, a kondycją psychiczną.

Z wieloletnich badań i obserwacji wynika, że aby skutecznie zwalczyć konkretną dolegliwość, trzeba najpierw dotrzeć do jej źródła, które tkwi w umyśle. Wszystkie negatywne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, czyli m.in. strach, gniew, lęk, smutek, poczucie winy lub uczucie samotności, objawiają się bowiem w postaci różnych chorób.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Interesujesz się medycyną naturalną?

Poznaj 10 niedocenianych ziół i przypraw , które pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie!

Aby pomóc choremu w walce ze złym stanem psychicznym i w leczeniu związanych z nim fizycznych objawów, specjalista opracował 38 różnych ekstraktów kwiatowych, które następnie przyporządkował do siedmiu różnych grup, biorąc pod uwagę stan psychiczny pacjenta: odczuwany strach i niepewność, utrata zainteresowania otoczeniem, poczucie osamotnienia, nadwrażliwość, rozpacz oraz nadopiekuńczość.

Przykładowo w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego stosuje się oliwkę, w przypadku problemów z niskim poczuciem własnej wartości – modrzew europejski, a w trudnych sytuacjach życiowych – ekstrakt z orzecha włoskiego.

2. Tabletka przeciwbólowa to nie wszystko

Bardzo często staramy się leczyć swoje choroby, sięgając po różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe, które niestety nie leczą, tylko chwilowo pomagają zapomnieć o problemie. W przypadku terapii kwiatowej najważniejsze jest znalezienie przyczyny bólu.

W pierwszej kolejności pacjent musi zajrzeć w głąb siebie i  uświadomić sobie swoje stany emocjonalne. Większość z nas rzadko zastanawia się nad swoimi uczuciami, co sprawia, że postępujemy tak a nie inaczej. Terapia kwiatowa pomaga lepiej przyjrzeć się swoim emocjom i na ich podstawie dobrać odpowiednią esencję.

W terapii bardzo ważne jest podejście holistyczne do człowieka. Ta sama choroba u dwóch różnych osób może mieć tak naprawdę inne emocjonalne podłoże, w związku z tym zastosowane ekstrakty kwiatowe także będą się różniły.

Po esencje kwiatowe warto sięgać nie tylko w czasie choroby, ale również zapobiegawczo. Ekstrakty mogą być stosowane doraźnie lub przez np. kilka tygodni. Dzięki nim można m.in. odzyskać pewność siebie, zwalczyć negatywne emocje i pokonać wewnętrzne lęki, które według specjalisty są źródłem różnych chorób, np. problemów z żołądkiem, bólu głowy czy nadciśnienia.

Terapia kwiatowa  może być stosowana przez wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że może ona stanowić jedynie uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy