Trwa ładowanie...

Terapia Bacha dla zdrowia ciała i ducha

Odczuwasz przygnębienie, dziwny niepokój, a może brakuje ci motywacji, aby stawić czoło wyzwaniom dnia codziennego?  Sposobem na odzyskanie równowagi wewnętrznej może być  terapia dr Bacha. Czym są esencje kwiatowe i w jaki sposób mogą wyleczyć organizm?

spis treści

1. Źródło choroby tkwi w umyśle

Zdaniem brytyjskiego lekarza, Edwarda Bacha, przyczyną wszystkich fizycznych dolegliwości  jest zły stan psychiczny. Specjalista większość swojego życia spędził na szukaniu powiązań między różnymi chorobami, z którymi boryka się człowiek, a kondycją psychiczną.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Z wieloletnich badań i obserwacji wynika, że aby skutecznie zwalczyć konkretną dolegliwość, trzeba najpierw dotrzeć do jej źródła, które tkwi w umyśle. Wszystkie negatywne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, czyli m.in. strach, gniew, lęk, smutek, poczucie winy lub uczucie samotności, objawiają się bowiem w postaci różnych chorób.

Interesujesz się medycyną naturalną?

Poznaj 10 niedocenianych ziół i przypraw , które pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie!

Aby pomóc choremu w walce ze złym stanem psychicznym i w leczeniu związanych z nim fizycznych objawów, specjalista opracował 38 różnych ekstraktów kwiatowych, które następnie przyporządkował do siedmiu różnych grup, biorąc pod uwagę stan psychiczny pacjenta: odczuwany strach i niepewność, utrata zainteresowania otoczeniem, poczucie osamotnienia, nadwrażliwość, rozpacz oraz nadopiekuńczość.

Przykładowo w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego stosuje się oliwkę, w przypadku problemów z niskim poczuciem własnej wartości – modrzew europejski, a w trudnych sytuacjach życiowych – ekstrakt z orzecha włoskiego.

2. Tabletka przeciwbólowa to nie wszystko

Bardzo często staramy się leczyć swoje choroby, sięgając po różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe, które niestety nie leczą, tylko chwilowo pomagają zapomnieć o problemie. W przypadku terapii kwiatowej najważniejsze jest znalezienie przyczyny bólu.

W pierwszej kolejności pacjent musi zajrzeć w głąb siebie i  uświadomić sobie swoje stany emocjonalne. Większość z nas rzadko zastanawia się nad swoimi uczuciami, co sprawia, że postępujemy tak a nie inaczej. Terapia kwiatowa pomaga lepiej przyjrzeć się swoim emocjom i na ich podstawie dobrać odpowiednią esencję.

W terapii bardzo ważne jest podejście holistyczne do człowieka. Ta sama choroba u dwóch różnych osób może mieć tak naprawdę inne emocjonalne podłoże, w związku z tym zastosowane ekstrakty kwiatowe także będą się różniły.

Po esencje kwiatowe warto sięgać nie tylko w czasie choroby, ale również zapobiegawczo. Ekstrakty mogą być stosowane doraźnie lub przez np. kilka tygodni. Dzięki nim można m.in. odzyskać pewność siebie, zwalczyć negatywne emocje i pokonać wewnętrzne lęki, które według specjalisty są źródłem różnych chorób, np. problemów z żołądkiem, bólu głowy czy nadciśnienia.

Terapia kwiatowa  może być stosowana przez wszystkich, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że może ona stanowić jedynie uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Terapia Bacha dla zdrowia ciała i ducha
Terapia Bacha dla zdrowia ciała i ducha (Zdjęcie ekstraktu / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza