Trwa ładowanie...

Uwaga pacjenci! GIF wycofuje lek Avonex na stwardnienie rozsiane

Zobacz film: "Selma Blair o początkach stwardnienia rozsianego - nie wiedziała nic o chorobie"

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie Polski leku Avonex stosowanego w leczeniu stwardnienia rozsianego.

1. Avonex - dwie serie wycofane z obrotu

GIF zdecydował się na natychmiastowe wycofanie z obrotu leku Avonex (Interferonum beta-1a), roztwór do wstrzykiwań, 30 ug/0,5 ml (6 mln j.m.), wielkość opakowania 4 ampułko-strzykawki.

Numery serii to: 1423235, data ważności: 31.10.2010 oraz 1423343, data ważności: 31.10.2010. Podmiotem odpowiedzialnym jest Biogen Netherlands B.V., Holandia.

2. Wada jakościowa produktu Avonex

Do GIF wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert o podejrzenie wystąpienia wady jakościowej opakowania bezpośredniego dla wymienionych serii leku Avonex. GIF uznał to za niedopuszczalną wadę, która mogła doprowadzić do nieszczelności produktu.

Avonex jest lekiem stosowanym w nawrotowym stwardnieniu rozsianym (MS) i wykonany jest z ludzkich białek. Interferony pomagają organizmowi zwalczać infekcje wirusowe.

Zobacz też: Producent popularnych tabletek antykoncepcyjnych odwołuje się od decyzji GIF

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.