Trwa ładowanie...

Wolisz leczyć się sam, czy pójść do lekarza? Zobacz wyniki raportu o zaufaniu Polaków do lekarzy (WIDEO)

Zobacz film: "Wolisz leczyć się sam, czy pójść do lekarza? Zobacz wyniki raportu o zaufaniu Polaków do lekarzy:"

Wyniki raportu "Internet+Pacjent=Diagnoza?" pokazują, że prawie połowa badanych (aż 45 proc.) samodiagnozuje się przez internet. Dzieje się tak, ponieważ pacjenci raczej nie ufają lekarzom. 15 proc. badanych twierdzi, że odpowiednią diagnozę otrzymują dopiero po pięciu wizytach u lekarza. Inni mówią o trzech wizytach potrzebnych do postawienia diagnozy.

Polacy ufają małym gabinetom lekarskim. Więcej zaufania do lekarzy mają kobiety (32 proc.) niż mężczyźni (28 proc.). Dobrą opinią cieszą się szpitale kliniczne oraz lekarze pierwszego kontaktu. Mniejsze zaufanie do lekarzy mają osoby z niższym wykształceniem (45 proc.). Ta część ankietowanych ma najlepsze zdanie na temat szpitali klinicznych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.