Trwa ładowanie...

Wzrost sprzedaży środków na potencję. Zaburzenia erekcji są powszechnym problemem

Avatar placeholder
Olga Kowalik 16.07.2021 21:57
Zaburzenia erekcji są powszechnym problemem
Zaburzenia erekcji są powszechnym problemem (getty)

Dane z raportów brytyjskich aptek nie pozostawiają wątpliwości: w całym kraju odnotowuje się wzrost sprzedaży środków na potencję, jak również coraz częściej pacjenci poszukują odpowiedzi w zakresie problemów z erekcją w sieci. Jednym z rozwiązań jest leczenie farmakologiczne, ale czy to jedyna możliwość poprawy swojej kondycji seksualnej?

spis treści

1. Zaburzenia erekcji są częstym problemem

Wyniki sprzedażowe popularnej w Wielkiej Brytanii sieci sklepów Superdrug wykazały, że w czerwcu odnotowano najwięcej zamówień środków stosowanych w przypadku problemów z erekcją. Liczba zakupionych produktów nie była tak wysoka od września 2020 roku. Eksperci wskazują, że w skali mierzonej rok do roku jest to skok aż o 30 proc., ponieważ Brytyjczycy są znowu gotowi na miłosne doznania. W przeciągu ostatnich 12 miesięcy właśnie teraz odnotowuje się również najwyższy odsetek zapytań o ten problem w sieci.

Okazuje się również, że jest to w Wielkiej Brytanii dość popularny problem – cierpi na niego co piąty mężczyzna. Według badań, u połowy ankietowanych zaburzenia erekcji zmniejszają ich ochotę na pieszczoty, a 68 proc. zgłaszało niepokój z powodu wpływu schorzenia na samoocenę partnera seksualnego.

Zobacz film: "Długość palców a orientacja seksualna"

Interesujące jest to, że ok. 42 proc. badanych odkryło, że z powodu braku seksu ich druga połówka myśli, że jego przyczyną jest nie zaburzenie erekcji a… romans.

Dodatkowo mężczyźni odczuwają, że nie mogą porozmawiać na ten temat i 35 proc. panów musi stoczyć dużą walkę ze sobą, by otworzyć się na tę kłopotliwą rozmowę. Jednocześnie aż 80 proc. osób, których dotyczy zaburzenie erekcji, chciałoby mieć możliwość porozmawiania o efektach, jakie ten problem wywołuje.

"Skutki są nie tylko fizyczne, ale zaburzenie może mieć też znaczny wpływ na niską samoocenę, spadek pewności siebie i depresję" – tłumaczy dr Sara Kayat, ambasador sieci Superdrug.

2. Sposoby leczenia zaburzeń erekcji

Lekarze uspokajają, że jest wiele możliwości leczenia zaburzeń erekcji, nie tylko farmakologicznych. Poniżej przedstawiamy kilka z dostępnych opcji:

Środki lecznicze – jeśli nie mamy oporów przed konsultacją z lekarzem, oprócz popularnej Viagry można zastosować również Sildenafil, który ma dokładnie takie samo działanie i jest tańszy. Kolejną możliwością są kremy, które poprawiają ukrwienie narządów męskich.

Pompka do penisa – nie zwiększy erekcji do maksymalnego poziomu, ale może okazać się pomocna w jednoczesnym stosowaniu z lekami lub zamiast farmakologii.

Rozmowa z partnerem – pomimo trudności jakie może sprawiać, takie rozwiązanie może pomóc w problemach, z jakimi trzeba się zmierzyć. Szczera konwersacja otworzy więcej możliwości seksualnych, które będą bardziej komfortowe i mniej stresujące.

Aktywność fizyczna – dla niektórych w trakcie pandemii było to niemożliwe, ale jest to świetne narzędzie poprawiające kondycję seksualną. Według lekarzy również wskazane są ćwiczenia przed seksem. Pozwalają one na zmniejszenie napięcia poprzez wydzielanie endorfin, które poprawią nastrój i obniżą poziom stresu. Aktywność fizyczna polepsza również pracę mięśni, co może pozytywnie wpłynąć na późniejsze doznania.

Należy pamiętać, że niezależnie od wybranych metod poprawy swojej wydolności seksualnej, najważniejsza jest zawsze, czasami trudna, ale konieczna rozmowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze