Trwa ładowanie...

5 sygnałów ostrzegawczych raka piersi (WIDEO)

Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Co roku diagnozuje się go u ok. 20 tys. Polek. Aby nie dopuścić do rozwoju choroby, warto zwracać uwagę na wygląd piersi. Co powinno nas zaniepokoić?

Występowanie raka piersi w Polsce jest dość częste i dotyka najczęściej starsze kobiety. Mają na to wpływ czynniki ryzyka raka piersi, takie jak na przykład predyspozycje genetyczne. Diagnostykę raka piersi rozpoczyna się zazwyczaj od klasyfikacji raka piersi. Kluczowe jest również ustalenie zaawansowania raka piersi i rozpoznanie konkretnego rodzaju raka piersi.

Może być to rak obu piersi, rak sutka czy rak naciekający. Określa się też stopień zaawansowania, a tym samym można przybliżyć rokowania w roku piersi i zaplanować leczenie raka piersi. Najczęściej spotykana jest chemioterapia w leczeniu raka piersi, radioterapia, usunięcie raka piersi lub operacja raka piersi.

Niektórzy pacjenci decydują się na techniki laserowe leczenia raka piersi lub operacje paliatywne raka piersi. Czasami u kobiet pojawiają się przerzuty raka piersi lub wznowy raka piersi. Leczenie zawsze jest dostosowane do konkretnej osoby i rozmiaru zmian nowotworowych.

Szybki powrót do zdrowia umożliwia szybkie rozpoznanie choroby. Zazwyczaj ułatwiają to objawy raka piersi i charakterystyczne cechy raka piersi. Jednak uwaga na niestandardowe objawy raka piersi. Pamiętaj, że rak piersi to nie wyrok, badaj się regularnie. Kluczowe jest samobadanie i dokładne oględziny skóry w celu wykrycia jakichkolwiek zmian.

Co ciekawe, możliwy jest również rak piersi u mężczyzny i istnieje co najmniej 7 objawów raka piersi u mężczyzn. Sprawdź wideo i dowiedz się więcej o raku piersi. Jak go rozpoznać, jak go uniknąć i do jakiego lekarza zgłosić się w pierwszej kolejności?

Sprawdź, jakie mogą być symptomy poważnych chorób:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze