Trwa ładowanie...

Artystka zachwycała się toaletą na Open'erze. Przegapiła groźny szczegół

Avatar placeholder
04.07.2024 13:58
Toalety dla artystów na Openerze. Gwiazda zachwycona, internauci mniej
Toalety dla artystów na Openerze. Gwiazda zachwycona, internauci mniej (Getty Images / Instagram)

Jedna z artystek pokazała na Instagramie toalety, do których miała dostęp podczas przebywania na Open’er Festival w Gdyni. Choć sama zdawała się być zadowolona ze standardu, internauci zwrócili uwagę na jeden niehigieniczny zwyczaj, którego należy unikać za wszelką cenę.

spis treści

1. Kim Gordon o warunkach na Openerze

Amerykańska basistka i wokalistka Kim Gordon, przez wiele lat związana z zespołem Sonic Youth, wystąpiła na tegorocznej edycji festiwalu Open’er. Artystka ma zwyczaj dokumentowania na Instagramie warunków, które są jej zapewniane na dużych imprezach muzycznych.

W zeszłym tygodniu podzieliła się zdjęciem toalety na kultowym festiwalu Glastonbury w Wielkiej Brytanii, która wyglądała niewiele lepiej niż przenośny Toi Toi, z których korzystają festiwalowicze.

Zobacz film: ""Wasze zdrowie" - odc. 4. Zdrowie intymne oczami Polaków i Polek"

"Pogodziłam się z tym" - napisała artystka pod zdjęciem.

Wygląda jednak na to, że warunki, które zaoferowali jej organizatorzy polskiego festiwalu, były dla artystki pozytywnym zaskoczeniem.

"Wysoko oceniany festiwal" - skomentowała zdjęcie toalety na Openerze Gordon.

Choć sama łazienka faktycznie wygląda znacznie bardziej higienicznie i komfortowo niż ta na brytyjskim festiwalu, internauci zwrócili uwagę na jeden ważny element.

2. Nigdy nie stawiaj papieru toaletowego w tym miejscu!

"Nakładanie czystego papieru toaletowego na rączkę z pewnością nie najczystszej szczotki klozetowej? Taaa, bardzo higieniczne" - brzmiał komentarz jednego z internautów pod artykułem opisującym wrażenia Kim Gordon z Openera.

Faktycznie, szczotka toaletowa to jedno z najbrudniejszych, najbardziej podatnych na rozwój zarazków miejsc w całym domu, a jej rączka to element, po który sięga się najczęściej jeszcze przed umyciem rąk po wizycie w toalecie. Ponadto, rączka ta znajduje się na wierzchu, w bezpośrednim sąsiedztwie muszli, w związku z czym narażona jest na zachlapanie wodą i innymi zabrudzeniami.

Trzymanie w takim miejscu papieru toaletowego, który ma bezpośrednią styczność z miejscami intymnymi, może być prostą drogą do infekcji i zakażeń bakteryjnych - zwłaszcza że w toaletach publicznych nietrudno o takie patogeny, jak E.coli, salmonella, schigella (wywołująca czerwonkę), rotawirusy czy paciorkowiec kałowy.

Dlatego zwłaszcza w miejscach publicznych papier powinien być umieszczony wewnątrz specjalnego pojemnika, skąd możemy pobierać tylko taką ilość, jaką potrzebujemy, bez ryzyka zanieczyszczenia reszty rolki.

Aleksandra Zaborowska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze