Trwa ładowanie...

Co to są by-passy? (WIDEO)

Avatar placeholder
06.03.2019 13:26

Jedną z metod leczenia chorych na serce są by-passy. Profesor Andrzej Biederman wyjaśnia, na czym dokładnie polega ich sposób działania.

-By-passy polegają na, najkrótsza definicja to jest ominięcie zwężonych miejsc w tętnicach wieńcowych przy pomocy własnych żył lub tętnic pacjenta. I w ten sposób do miejsc, do których dopływa w sercu za mało krwi, dostarczamy jej w ten sposób znacznie więcej.

Pacjenci, którym wszczepiono by-passy do końca życia muszą szczególnie dbać o swoje zdrowie. O prawidłowej diecie i stylu życia mówi profesor Andrzej Biederman.

-Tu się kończy rola kardiochirurga na ogół, na ogół wtedy pacjent przechodzi pod opiekę kardiologa i przez cały okres swojego życia powinen jednak stosować się do zaleceń kardiologa, czyli stosować odpowiedni tryb życia, odpowiednią dietę i także leczenie, które będzie zmniejszało z jednej strony poziom cholesterolu, jeśli on jest zbyt wysoki, a również leczenie tak zwane przeciwpłytkowe, czyli zmniejszające możliwość powstania zakrzepów w tętnicach wieńcowych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.