Trwa ładowanie...

Jakie badania robić przynajmniej raz w roku? (WIDEO)

O zdrowie trzeba dbać i najlepiej regularnie wykonywać badania podstawowe, które mogą pomóc w wykryciu ważnych chorób i ocenić aktualny stan zdrowia. Badania moczu mogą wskazać na infekcje układu moczowego lub problemy z nerkami, informuje o tym liczba krwinek w moczu.

Badania profilaktyczne, które należy wykonywać regularnie to także badania krwi i określenie poziomu leukocytów. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie czy istnieje stan zapalny w organizmie i czy potrzebne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Najważniejsze badania przesiewowe dla kobiet pozwalają zatrzymać rozwój takich chorób jak cukrzyca, rak czy osteoporoza w początkowym stadium.

Ekg służy do monitorowania serca, czyli jednego z najważniejszych organów w ciele człowieka. Profilaktyczne badania które pomogą szybko wykryć rak mogą okazać się prawdziwym ratunkiem. Istnieje co najmniej 10 ważnych badań, które mogą uratować życie. Między innymi badanie na boreliozę czy diagnostyka chorób tarczycy.

Każdy moment jest dobry, by zadbać o swoje zdrowie. Jakie badania profilaktyczne warto wykonywać? Te podstawowe mogą pokazać wiecej, niż się spodziewasz. Jak uchronić się przed miażdżycą, jakie badania profilaktyczne warto wykonywać? Jakie są rodzaje badań profilaktycznych, które należy wykonać po ukończeniu 30 roku życia, dzięki nim zachowasz dobre zdrowie na długo.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.