Kontrowersje w pediatrii i neonatologii - 1-2.02.2013

Pediatria, jak każda dziedzina medycyny, posiada tematy budzące szczególne zainteresowanie, zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Będą one przedmiotem dwudniowej konferencji, która odbędzie się w dniach 1-2 lutego w Krakowie. Jej uczestnicy będą dyskutowali na temat najbardziej aktualnych i interesujących zagadnień z zakresu pediatrii oraz neonatologii.

Problemy stojące przed pediatrami

Wyzwania stojące współcześnie przed lekarzami specjalizującymi się w dziedzinie pediatrii dotyczą wielu różnorakich problemów. W trakcie organizowanej w Krakowie konferencji poruszone zostaną jedynie te wzbudzające największe kontrowersje w środowisku medycznym. Dyskusje dotyczyć będą między innymi odporności u dzieci, pierwszorazowych drgawek, aerozoloterapii, suplementów i witamin w diecie dziecka, problemu szczepionek, zaparć oraz restrykcyjnych diet. Wystąpienia dotyczyć będą również trudności w diagnozowaniu niektórych „ukrytych” chorób u dzieci, problemu rezygnacji z nieskutecznej terapii czy sposobu zachowania się lekarza wobec odmowy podjęcia leczenia przez dziecko lub rodziców.

VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii

Konferencja pediatryczna w Krakowie (1-2.02.2013)

Aktualne dylematy w neonatologii

W części poświęconej neonatologii uczestnicy konferencji skupią się na kilku szczególnie istotnych zagadnieniach dotyczących noworodków, ich chorób oraz sposobów leczenia. Osoby biorące udział w wydarzeniu zyskają okazję wysłuchania referatów dotyczących przetrwałego przewodu tętniczego (PDA), martwiczego zapalenia jelit wcześniaków czy przewlekłej chorobie płuc u noworodków. Omówiona zostanie specyfika poszczególnych chorób, sposoby ich leczenia oraz kontrowersje z tym związane. Udział w tej części wezmą specjaliści w zakresie neonatologii, tacy jak prof. Ben Stenson, prof. Samir Gupta, dr Piotr Kruczek, prof. David Adamkin czy prof. Walter Chwals.

VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii

W dniach 1-2 lutego 2013 roku w Krakowie odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii. Spotkanie, organizowane przez Klinikę Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbędzie się w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. W czasie dwudniowego spotkania udział wezmą najlepsi specjaliści w dziedzinie neonatologii oraz pediatrii, zarówno z polski, jak i z zagranicy. Pierwszy dzień spotkania zdominowany zostanie przez wystąpienia oraz dyskusje związane z pediatrią oraz wyzwaniami, jakie leżą obecnie przed lekarzami tej specjalizacji, podczas gdy w czasie drugiego dnia spotkanie poświęcone zostanie neonatologii.

Lekarze zainteresowani wzięciem udziału w tym wydarzeniu, mogą wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem specjalnie przygotowanego panelu rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej konferencji.

Komentarze
Artykuły Patronaty
Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

Patronaty

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. na terenie Targów Lublin S.A. odbędzie się Kiermasz Zdrowie i Uroda. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i zrobić EKO zakupy. Podczas dwóch dni kiermaszu będzie możliwość skorzystania z porad dietetyków, bioenergoterapeutów,...

Patronaty

Wada wzroku nie jest ograniczeniem - rozmowa z Jerzym Płonką

Wada wzroku nie jest ograniczeniem - rozmowa z Jerzym Płonką

Wspinaczka po górach? Nie widzę przeszkód! - mówi przekornie Jerzy Płonka. Sportowiec, alpinista, fan wypraw w wysokie góry. Choć widzi tylko 5 procent tego, co inni, nie rezygnuje ze swoich wysokogórskich planów - z uporem realizuje marzenie o zdobyciu...