Trwa ładowanie...

Kontrowersje w pediatrii i neonatologii - 1-2.02.2013

Pediatria, jak każda dziedzina medycyny, posiada tematy budzące szczególne zainteresowanie, zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Będą one przedmiotem dwudniowej konferencji, która odbędzie się w dniach 1-2 lutego w Krakowie. Jej uczestnicy będą dyskutowali na temat najbardziej aktualnych i interesujących zagadnień z zakresu pediatrii oraz neonatologii.

spis treści

1. Problemy stojące przed pediatrami

Wyzwania stojące współcześnie przed lekarzami specjalizującymi się w dziedzinie pediatrii dotyczą wielu różnorakich problemów. W trakcie organizowanej w Krakowie konferencji poruszone zostaną jedynie te wzbudzające największe kontrowersje w środowisku medycznym. Dyskusje dotyczyć będą między innymi odporności u dzieci, pierwszorazowych drgawek, aerozoloterapii, suplementów i witamin w diecie dziecka, problemu szczepionek, zaparć oraz restrykcyjnych diet. Wystąpienia dotyczyć będą również trudności w diagnozowaniu niektórych „ukrytych” chorób u dzieci, problemu rezygnacji z nieskutecznej terapii czy sposobu zachowania się lekarza wobec odmowy podjęcia leczenia przez dziecko lub rodziców.

VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii
VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii

Konferencja pediatryczna w Krakowie (1-2.02.2013)

zobacz galerię

2. Aktualne dylematy w neonatologii

W części poświęconej neonatologii uczestnicy konferencji skupią się na kilku szczególnie istotnych zagadnieniach dotyczących noworodków, ich chorób oraz sposobów leczenia. Osoby biorące udział w wydarzeniu zyskają okazję wysłuchania referatów dotyczących przetrwałego przewodu tętniczego (PDA), martwiczego zapalenia jelit wcześniaków czy przewlekłej chorobie płuc u noworodków. Omówiona zostanie specyfika poszczególnych chorób, sposoby ich leczenia oraz kontrowersje z tym związane. Udział w tej części wezmą specjaliści w zakresie neonatologii, tacy jak prof. Ben Stenson, prof. Samir Gupta, dr Piotr Kruczek, prof. David Adamkin czy prof. Walter Chwals.

3. VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii

W dniach 1-2 lutego 2013 roku w Krakowie odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii. Spotkanie, organizowane przez Klinikę Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbędzie się w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. W czasie dwudniowego spotkania udział wezmą najlepsi specjaliści w dziedzinie neonatologii oraz pediatrii, zarówno z polski, jak i z zagranicy. Pierwszy dzień spotkania zdominowany zostanie przez wystąpienia oraz dyskusje związane z pediatrią oraz wyzwaniami, jakie leżą obecnie przed lekarzami tej specjalizacji, podczas gdy w czasie drugiego dnia spotkanie poświęcone zostanie neonatologii.

Lekarze zainteresowani wzięciem udziału w tym wydarzeniu, mogą wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem specjalnie przygotowanego panelu rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej konferencji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.