Innowacje w leczeniu niepłodności w Polsce - 26.06.2013

Technologie medyczne, kierowane do osób zmagających się z problemem niepłodności partnerskiej, stale rozwijają się i stają coraz bardziej skuteczne i pomocne. Wiele osób ma jednak znacznie utrudniony dostęp do rozwiązań medycznych, mogących wspomóc ich w staraniach o dziecko. Problemy te będą głównym tematem konferencji organizowanej przez Fundację Watch Health Care.

Medycyna reprodukcyjna w Polsce

Fundacja Watch Health Care (WHC)

Watch Health Care (WHC) - organizator konferencji medycznych

Seminarium podejmować będzie głównie tematykę problemów i wyzwań stojących aktualnie przed medycyną reprodukcyjną w naszym kraju. Podejmowana będzie problematyka zapłodnienia pozaustrojowego, dostępu do tej formy leczenia oraz różnych aspektów metody in vitro (medycznych, etycznych czy technologicznych). Omówiona zostanie również kwestia refundacji leków, które niezbędne są w trakcie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele środowiska medycznego, instytucji zajmujących się tą tematyką, prawnicy oraz etycy. Będą oni dyskutować o rozwiązaniach, które obecnie stosowane są w kontekście medycyny rozrodczej w Polsce oraz dyskutować nad rozwiązaniem problemów, jakie stają przed pacjentami. Mimo znacznego rozwoju medycyny mają oni bardzo utrudniony dostęp do rozwiązań, jakie oferowane są przez system opieki zdrowotnej.

Innowacje w leczeniu niepłodności - konferencja medyczna

Konferencja pt. „Innowacje w leczeniu niepłodności – ocena dostępności w Polsce” odbędzie się 26 czerwca 2013 roku w Warszawie. Miejscem spotkania będzie Aula Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN przy ulicy Trojdena w Warszawie. Dokładne informacje oraz formularz rejestracyjny dla osób chcących wziąć udział w spotkaniu dostępne są na stronie organizatora – Fundacji Watch Health Care.

Komentarze
Artykuły Patronaty
Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

Patronaty

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. na terenie Targów Lublin S.A. odbędzie się Kiermasz Zdrowie i Uroda. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i zrobić EKO zakupy. Podczas dwóch dni kiermaszu będzie możliwość skorzystania z porad dietetyków, bioenergoterapeutów,...

Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja, 26.10.2013 r., Gdańsk

26 października 2013 roku w Gdańsku odbędzie się Konferencja Edukacja & Integracja. Spotkanie zacznie się o 11:00 - zainteresowanych zapraszamy do Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk (ul. Długa 46/47). Program konferencji obejmuje następujące...