Trwa ładowanie...

Innowacje w leczeniu niepłodności w Polsce - 26.06.2013

Technologie medyczne, kierowane do osób zmagających się z problemem niepłodności partnerskiej, stale rozwijają się i stają coraz bardziej skuteczne i pomocne. Wiele osób ma jednak znacznie utrudniony dostęp do rozwiązań medycznych, mogących wspomóc ich w staraniach o dziecko. Problemy te będą głównym tematem konferencji organizowanej przez Fundację Watch Health Care.

1. Medycyna reprodukcyjna w Polsce

Fundacja Watch Health Care (WHC)
Fundacja Watch Health Care (WHC)

Watch Health Care (WHC) - organizator konferencji medycznych

zobacz galerię

Seminarium podejmować będzie głównie tematykę problemów i wyzwań stojących aktualnie przed medycyną reprodukcyjną w naszym kraju. Podejmowana będzie problematyka zapłodnienia pozaustrojowego, dostępu do tej formy leczenia oraz różnych aspektów metody in vitro (medycznych, etycznych czy technologicznych). Omówiona zostanie również kwestia refundacji leków, które niezbędne są w trakcie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele środowiska medycznego, instytucji zajmujących się tą tematyką, prawnicy oraz etycy. Będą oni dyskutować o rozwiązaniach, które obecnie stosowane są w kontekście medycyny rozrodczej w Polsce oraz dyskutować nad rozwiązaniem problemów, jakie stają przed pacjentami. Mimo znacznego rozwoju medycyny mają oni bardzo utrudniony dostęp do rozwiązań, jakie oferowane są przez system opieki zdrowotnej.

2. Innowacje w leczeniu niepłodności - konferencja medyczna

Konferencja pt. „Innowacje w leczeniu niepłodności – ocena dostępności w Polsce” odbędzie się 26 czerwca 2013 roku w Warszawie. Miejscem spotkania będzie Aula Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN przy ulicy Trojdena w Warszawie. Dokładne informacje oraz formularz rejestracyjny dla osób chcących wziąć udział w spotkaniu dostępne są na stronie organizatora – Fundacji Watch Health Care.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.